REKLAMA

Kolejne drogi budują się w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

Intensywne prace drogowe trwają na odcinku jezdni pomiędzy cmentarzem przy ulicy Browarnej w Końskich, a Stadnicką Wolą. Z kolei na ulicy łączącej  Polną i Krakowską w centrum miasta jest już nawierzchnia bitumiczna. 

REKLAMA

Ku końcowi zbliżają się prace nad odcinkiem odbiegającym od ulicy Polnej w stronę ulicy Krakowskiej w Końskich. Inwestycja realizowana z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych miała na celu głównie usprawnienie gospodarki wodnej w tej części miasta. Wybudowano więc kanalizację deszczową, która ułatwi odprowadzanie wody z Polnej i Krakowskiej. Następnie robotnicy rozpoczęli prace nad nawierzchnią bitumiczną. Obecnie wylana jest już ostatnia warstwa. Pierwotny projekt zakładał, że nawierzchnia bitumiczna połączy ulice Polną i Krakowską. Pomysł ten oprotestowali jednak mieszkańcy i drogę przeprojektowano tak, by kończyła się zawrotką. Wykonawca zadbał także o oświetlenie uliczne oraz chodnik. Do zakończenia wszystkich robót pozostała już tylko kosmetyka.  Inwestycja to koszt około 870 tysięcy złotych, a 60% środków pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

REKLAMA

Praca wre także przy odcinku drogi, która ma połączyć miejscowość Stadnicka Wola z cmentarzem znajdującym się przy ulicy Browarnej w Końskich. Tam roboty drogowe są już w zaawansowanej fazie. Oprócz nowej nawierzchni mieszkańcy zyskają także nowe miejsca postojowe, które w tej części miasta są niezwykle potrzebne – zwłaszcza w okresie około Święta Zmarłych. Projekt przebudowy tej drogi zakłada poszerzenie jezdni, wygenerowanie dodatkowych miejsc postojowych na jej długości począwszy od wjazdu w ul. Browarną w kierunku Stadnickiej Woli. Na całej długości ma powstać także chodnik.

Koszt realizacji zadania to niemalże 1 milion 300 tysięcy złotych. Za prace odpowiada firma Kami z Kurzelowa. Samorząd gminy otrzymał na przebudowę tego odcinka 60% wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa drogi Krakowska – Polna w Końskich:

Przebudowa drogi Końskie – Stadnicka Wola:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *