REKLAMA

Kolejne inwestycje realizowane w gminie Stąporków [zdjęcia]

W gminie Stąporków realizowane są kolejne inwestycje. W minionym tygodniu rozpoczął się odbiór około sześciokilometrowej rozbudowy kanalizacji na terenie aglomeracji Stąporków, a ku końcowi zmierzają prace nad budową jezdni na ulicy Kościuszki – jest już asfalt.

REKLAMA

W Stąporkowie zakończono budowę sieci kanalizacji grawitacyjno-tłocznej z przyłączami przy ulicach: Piłsudskiego, 1-go Maja, Miłej, Piaskowej i Niekłańskiej wraz z pompowniami. W minionym tygodniu rozpoczęła się procedura odbioru inwestycji. Wybudowane zostało prawie 6 kilometrów sieci kanalizacji, a całość inwestycji to około 5 milionów 400 tysięcy złotych.  Gmina na zrealizowanie zadania pozyskała środki na budowę kanalizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

REKLAMA

„W tym roku rozpoczynamy opracowanie dokumentacji na budowę kanalizacji w Czarnej i Czarnieckiej Górze. Sieć będzie podłączona do Stąporkowa. Opracowujemy wstępną koncepcję budowy kanalizacji dla pozostałych sołectw wraz z budową oczyszczalni kontenerowych. Mam nadzieję, że będzie ogłoszony nabór na budowę kanalizacji, w ramach którego gmina Stąporków złoży wniosek i pozyska kolejne środki” – mówi Dorota Łukomska.

Ku końcowi zmierza także budowa nowej ul. Kościuszki. Jest to długo wyczekiwana inwestycja w gminie Stąporków. W tym momencie wylano już pierwszą warstwę asfaltu, niebawem gotowe będą chodniki.

„Ulica Tadeusza Kościuszki to jedno z największych przedsięwzięć w naszej gminie. Blisko kilometrowy odcinek zyskał nową, asfaltową nawierzchnię, wodociąg, kanalizację deszczową oraz chodniki”– informuje burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Wartość inwestycji to blisko 3 miliony 700 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to ponad milion 260 tysięcy. Inwestycja zostanie ukończona już niedługo, bo do końca września.

REKLAMA

One thought on “Kolejne inwestycje realizowane w gminie Stąporków [zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *