REKLAMA

Kolejne mandaty za łamanie przepisów związanych z epidemią

Od pierwszego dnia kwietnia do odwołania obowiązują kolejne obostrzenia w związku z panującą epidemią koronawirusa. Od tego czasu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich wystawili już kilka mandatów za nieprzestrzeganie zakazów. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Już pierwszego dnia obowiązujących nowych obostrzeń dyżurny koneckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przed jednym ze sklepów przebywa grupa pięciu mężczyzn spożywających alkohol. Na miejscu policjanci natrafili na towarzyskie spotkanie. Wszyscy zostali ukarani mandatami, po czym rozeszli się do swoich domów.

Do kolejnego przypadku złamania obowiązujących przepisów doszło w sobotni wieczór dyżurny koneckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie gminy Stąporków dwóch młodych mężczyzn rozpaliło ognisko w lesie. Policjanci na miejscu zastali strażaków, którzy alarmowani byli o możliwym pożarze lasu oraz dwóch mieszkańców powiatu koneckiego. 28-latek i 32-latek w lesie urządzili sobie spotkanie towarzyskie, podczas którego złamali obowiązujący zakaz wstępu do lasu oraz rozpalili tam ognisko. Obaj nieodpowiedzialni mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi.

REKLAMA

Inna sytuacja miała miejsce na terenie miasta Końskie w niedzielne popołudnie. Na jednym z placów zabaw policjanci ukarali trzech młodych mężczyzn, którzy złamali zakaz gromadzenia się. 19-latek, 20-latek i 21-latek oświadczyli, że spotkali się, aby wspólnie zjeść chipsy. Mundurowi skierowali przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa wprowadzane zostały ograniczenia, które obowiązują od 1 kwietnia do odwołania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *