REKLAMA

Kolejne Mistrzostwo Polski Wiktorii Czyżewskiej! [zdjęcia]

Już trzecie Mistrzostwo Polski w kolejnej formule kickboxingu w weekend zdobyła zawodniczka Brawler Fight Club Końskie Wiktoria Czyżewska. Tym razem podopieczna trenera Marcina Kija złoto przywiozła ze Starachowic. 

REKLAMA

Tym razem Czyżewska triumfowała w formule Oriental Rules – najtwardszej w kickboxingu, której zasady są podobne do tajskiego boksu –„Z powodu braku przeciwniczek w swojej kategorii wagowej, czyli minus 60 kg ustaliliśmy, że Wiktoria wystartuje w kategorii open, czyli plus 60 kg. Tam stoczyła dwie walki. Pierwsza była z przeciwniczką o 50 kg cięższa! Tą walkę rozegraliśmy bardzo taktycznie i technicznie, gdyż przewaga zasięgu, siły i wagi była olbrzymia. Walkę wygraliśmy 3-0, punktując przeciwniczkę i bezpiecznie trzymając dystans” – mówi Marcin Kij, trener zawodniczki.

REKLAMA

W finale nasza zawodniczka spotkała się z przeciwniczką z Akademii Muay Thai z Kielc. Finał wygrała także pewnie 3-0 będąc bliska skończenia przed czasem w trzeciej rundzie swojej oponentki.

Dla Czyżewskiej to już 3 Mistrzostwo Polski w tym roku w kickboxingu (plus jedno wicemistrzostwo), do tego zdobyła też Puchar Świata w Kickboxingu i Mistrzostwo Polski w MMA. Był to chyba najlepszy rok w karierze naszej zawodniczki i powoli staje się ona jedna z najbardziej utytułowanych fighterek naszego regionu w sportach walki (przypomnijmy, że jest także Mistrzynią Europy w Karate z 2017r.) –„Następne starty Wiktorii będą miały miejsce już w nowym roku, w formule MMA” – dodaje trener Kij.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *