REKLAMA

Brak miejsc w szpitalach i kolejne zachorowania na COVID. Koronawirus raport

Dziś w powiecie koneckim odnotowano dwa kolejne zachorowania na COVID-19. Chorych w powiecie jest już 36, natomiast w szpitalach w całym województwie prawdopodobnie nie ma już wolnych miejsc dla pacjentów z koronawirusem. Ponadto rodzina jednej z zakażonych znajdujących się w szpitalu im. św. Łukasza w Końskich opowiedziała nam o tym przypadku.

REKLAMA

Z informacji, jakie przekazała nam rodzina chorej 84-latki wynika, że kobieta trafiła do szpitala z powodu udaru około 5 tygodni temu. Wczoraj okazało się, że zachorowała na zapalenie płuc i została zakażona koronawirusem. O komentarz poprosiliśmy Wojciecha Przybylskiego, dyrektora koneckiego szpitala –„Pani mogła być nosicielem, mogła być już zarażona, być może zaraził ją ktoś z odwiedzających – dlatego od piątku zakazaliśmy odwiedzin” – mówi nam Wojciech Przybylski.

REKLAMA

Jak przekazuje nam Wojciech Przybylski, w koneckim szpitalu niemal codziennie odnotowywane są kolejne przypadki zachorowań na COVID-19. Obecnie w placówce są dwie osoby chore. Szpital jednak normalnie funkcjonuje –„Postępujemy zgodnie z procedurami. Pacjenci z koronawirusem powinni być przeniesieni do innych szpitali, jednak nikt ich nie przyjmie bo nie ma miejsc. Wracają więc do nas na oddział przejściowy. Pacjentów z podejrzeniem wysyłamy na przymusową, domową kwarantannę” – tłumaczy nam dyrektor.

Utrudnione są procedury z leczeniem kobiety, u której koronawirusa zdiagnozowano w szpitalu św. Łukasza. Dyrektor szpitala skarży się na brak miejsc dla COVID-owców w całym województwie –„Tej chorej nie możemy nigdzie przenieść, żaden szpital jej nie przyjmie. Spotkałem się dzisiaj z wojewodą w tej sprawie. Pod szpitalem wojewódzkim karetki z ludźmi z zapaleniem płuc i COVID-em, nigdzie nie ma miejsc w szpitalach. Zakażeni są w szpitalach w Staszowie, we Włoszczowej, nigdzie nie ma miejsc” – opowiada nam Wojciech Przybylski.

W powiecie koneckim od początku epidemii odnotowano 232 zakażenia koronawirusem, w tym 3 zgony i 193 ozdrowienia. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 2194 zachorowania na COVID-19, w tym 57 zgonów oraz 1613 ozdrowień. W kraju odnotowano już 95 773 przypadki zachorowań na COVID, w tym 2570 zgonów oraz 71 353 ozdrowienia.

REKLAMA

2 thoughts on “Brak miejsc w szpitalach i kolejne zachorowania na COVID. Koronawirus raport

  1. System padał i padł po wymyśleniu korona coś tam. Zacznie się umieranie ludzi na inne choroby, a wszystko przez chore procedury z rzekomym kowidem. Płaćcie więcej na ZUS składek, to ministerstwo da sobie podwyżki, a wy umierajcie pod drzwiami.

  2. według ministerstwa mamy w Polsce ponad 8 tys. miejsc dla chorych z COVID, zajętych jest 2977 łóżek. Pan Przybylski mówi że w świętokrzyskim nie ma już miejsc. Czy ktoś z ministerstwa koordynuje działania czy tylko kasę biorą tłuki jedne???!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *