REKLAMA

Kolejne sukcesy Ewy Gałwiaczek [zdjęcia]

Ewa Gałwiaczek, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Końskich, podczas tych wakacji zdobyła wysokie wyniki w konkursach muzycznych, podczas których grała na fortepianie.

REKLAMA

Wychowanka Eleny Korolkow już wcześniej zdobywała podium w konkursach muzycznych, między innymi w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2019, o czym pisaliśmy TUTAJ. Tym razem wzięła udział w Festiwalu Muzycznym „Lato z Chopinem” w Busku-Zdroju oraz w odbywającym się tam IV Międzynarodowym Konkursie im. Krystiana Tkaczewskiego, w którym zajęła trzecie miejsce.

REKLAMA

Ewa rywalizowała z 45 pianistami z 15 krajów. Oceniali ją jurorzy z Polski, Islandii, Rosji, Chin i Japonii. Za zdobycie podium w swojej kategorii wiekowej pianistka mogła wystąpić w pałacu Marconi. Po konkursie muzycznym dziewczynka brała udział w kursach, gdzie pracowała pod okiem profesorów z Polski i Japonii. W nagrodę za dobrą pracę wystąpiła na koncertach: w Zamku w Baranowie Sandomierskim, w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz w Sali Lustrzanej w Tarnowie.

Te sukcesy tak młodej wychowanki koneckiej szkoły muzycznej zasługują na uznanie. Dziewczynka swoimi występami na pewno rozsławi Końskie w całej Polsce, a może i na świecie.

Zdjęcia (Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *