REKLAMA

AKTUALIZACJA: Kolejny dzień strajku. Na szkołach wywieszono banery z hasłami! [foto]

W poniedziałek na elewacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych prawdopodobnie strajkujący nauczyciele wywiesili hasła apelujące o poparcie do społeczeństwa oraz o zmianę decyzji do rządzących. To cytat z twórczości Cypriana Kamila Norwida oraz hasło z apelem. Sprawdzamy jak w powiecie koneckim przebiegał kolejny dzień strajku. 

REKLAMA

Na elewacji popularnego „Ekonomika” zawisły banery. Na jednym z nich możemy przeczytać cytat z dzieła Cypriana Kamila Norwida pt. „Nie trzeba robić…”. Nauczyciele wybrali wiele mówiący fragment:  „Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom, a Prawdom kazać, by stały za drzwiami”, obok wywieszono hasło „Niech zamknięte szkoły otworzą ludziom oczy!”. 

REKLAMA

Aktualizacja: Baner z cytatem, ale z Andrzeja Frycza Modrzewskiego pojawił się także na ogrodzeniu I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich:

I właśnie chyba w szkołach ponadgimnazjalnych na ten moment strajk ma najbardziej restrykcyjny charakter. Większość nauczycieli, z którymi rozmawialiśmy informuje, że nie przystąpią do rady klasyfikacyjnej, a co za tym idzie tegoroczni maturzyści mogą zostać niedopuszczeni do matur. Taką radę póki co przeprowadzono tylko w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich.

Na godzinę 13:00 w poniedziałek liczba nauczycieli strajkujących w szkołach ponadgimnazjalnych wyglądała następująco: I LO – 15 osób strajkujących, II LO – 27, ZSP nr 1 – 16 osób, ZSP nr 2 – 0 osób strajkujących, ZSP nr 3 – 29 osób, ZSP Stąporków – 17 osób, SOSW Barycz – 0 strajkujących, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – 1 osoba strajkująca.

Szkoły gminy Końskie –  tylko czterech uczniów w poniedziałek pojawiło się w szkołach (jest to związane z przeprowadzanymi egzaminami ósmoklasisty), w Przedszkolu nr 6 prowadzony jest tak zwany strajk rotacyjny – placówka ta wróciła do grona strajkujących. Łącznie wciąż strajkuje 10 szkół oraz właśnie to jedno przedszkole. Według zapewnień wszędzie gdzie jest taka potrzeba odbywają się zajęcia opiekuńcze. Kolejne egzaminy są tutaj w żaden sposób niezagrożone.

W gminie Stąporków w poniedziałek wciąż strajkowały wszystkie jednostki. Strajkowało dziś 71 nauczycieli, 35 zapewniało opiekę przybyłym uczniom i nie strajkowało. Egzaminy odbyły się bez problemów.

W gminie Radoszyce też bez zmian – w samych Radoszycach niemal wszyscy nauczyciele strajkują, protest wciąż trwa również w przedszkolu, Kapałowie i Górnikach. Wyłamały się z niego szkoły w Grodzisku, Kłucku i Wilczkowicach. Egzamin przeprowadzono bez problemów.

W gminach Smyków, Ruda Maleniecka (tutaj podobno tylko na czas egzaminów) i Słupia Konecka strajki zostały zawieszone, a zatem nie było najmniejszych problemów ze zorganizowaniem dzisiejszego egzaminu.

W gminie Fałków strajk zawiesiła szkoła w Czermnie (podobnie jak w Rudzie na czas egzaminów), wciąż protestuje większość nauczycieli w samym Fałkowie. Problemów z egzaminami nie było.

Protest cały czas trwa w gminie Gowarczów, gdzie zdecydowana większość nauczycieli strajkuje. Egzamin jednak odbył się zgodnie z planem.

 

REKLAMA

3 thoughts on “AKTUALIZACJA: Kolejny dzień strajku. Na szkołach wywieszono banery z hasłami! [foto]

  1. Po przewracało im się w głowach jak im mało to niech szukaj gdzie indziej roboty a nie będą narzekać że mało mają wypłaty i ciężką pracę a ten co robi na odlewni ma lekko

    • hmmm jak Tobie ciężko na odlewni zostań nauczycielem lub zacytuje Ciebie „…szukaj gdzie indziej roboty…” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *