Kolejny świetny start karateków z Niekłania! [zdjęcia]

W sobotę w Malanowie koło Turka odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin. Turniej ten zgromadził 230 zawodników z 25 ośrodków z całej Polski. Rozgrywane były konkurencje kata (formy) oraz kumite (walka). Zawodnicy z Niekłania przywieźli do domów z tej imprezy aż sześć medali!

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, na co dzień trenowanej w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego wystartowała czwórka zawodników: Aleksandra i Julia Domagała, Szymon Zych oraz Wiktor Janus, którzy zdobyli łącznie sześć medali. W kata na trzecim stopniu podium stanęli Ola i Szymon. W kumite swoją kategorię wygrał Szymon. Pozostała trójka: Julia, Ola i Wiktor zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu. Klub ze Skarżyska zdobył 15 medali.

Przed zawodnikami prawdziwy maraton startów. Już w najbliższą sobotę 30 marca w Leżajsku odbędą się Mistrzostwa Makroregionu oraz turniej Bushi-Do w Starachowicach, następnie 6 kwietnia Międzynarodowy turniej w Kobierzycach oraz turniej Sendomiria w Sandomierzu. Z kolei 13 kwietnia w Kielcach Grand Prix Polski.