REKLAMA

Koliszowy będą miały nową świetlicę wiejską! [zdjęcia]

To doskonała wiadomość dla wszystkich związanych z gminą Ruda Maleniecka. W miejscowości Koliszowy dzięki funduszom europejskim przebudowana i wyposażona zostanie świetlica wiejska. W poniedziałek wójt gminy Leszek Kuca podpisał umowę na dofinansowanie do tej inwestycji. 

REKLAMA

Wójt Leszek Kuca podpisał umowę na dofinansowanie do przebudowy świetlicy w obecności Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.

W ramach naboru, uruchomionego przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego, wpłynęły aż 54 wnioski z gmin, starających się o otrzymanie dofinansowania. Kryteria dostępu, ściśle określone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, spełniło 25 z nich. Na ostatecznej liście rankingowej znalazły się 22 projekty, a pierwsze umowy z 17 beneficjentami podpisano rok temu, wyczerpując przewidzianą na to działanie kwotę – około 6,5 mln zł. W styczniu b.r. minister rolnictwa podpisał rozporządzenie, określające limity środków dostępnych w poszczególnych województwach. Świętokrzyskie otrzymało dodatkową kwotę ponad 2,1 mln zł na budowę i modernizację wiejskich świetlic.

„Dzięki tym przyznanym dodatkowym środkom udało nam się dofinansować kolejne 4 gminy, w których powstaną nowe miejsca, skupiające lokalne społeczności. Nie są to olbrzymie kwoty, bo wysokość dofinansowania sięga od 250 tys. zł do 500 tys. zł” – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski. – „Ważne jest to, że pozwolą one na podjęcie działań, modernizujących przyszłe centra kulturalne w małych miejscowościach, zakupy wyposażenia, służące za chwilę młodszym i starszym” – dodał marszałek.

REKLAMA

Wśród beneficjentów znalazła się gmina Ruda Maleniecka –„W gminie Ruda Maleniecka, w miejscowości Koliszowy dzięki dofinansowaniu ok. 495 tysięcy zł przebudowana zostanie i doposażona świetlica. To budynek po byłej szkole podstawowej i teraz ma on szansę dalej pełnić funkcje edukacyjne i kulturalne.  Zostanie poddany gruntownemu remontowi, będzie doposażony w sprzęt. Po zakończeniu prac budowlanych będą się tu odbywać m.in. zajęcia fitness, lekcje języków obcych, zajęcia kulinarne” – tłumaczył podczas podpisywania umowy wójt Leszek Kuca.

Teraz przed samorządem rozpoczęcie procedury przetargowej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *