REKLAMA

Kolorowy Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Końskich [zdjęcia]

Już po raz czwarty Orszak Trzech Króli odbył się w Końskich. W tym roku uczestnicy maszerowali pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, które nawiązuje do nauczania Jana Pawła II.

REKLAMA

Wideo już wkrótce.
Orszaki wyruszyły z trzech parafii: około godz. 12.30 swój marsz rozpoczął Orszak Afrykański z Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Azjatycki z Chrystusa Odkupiciela, a najpóźniej Europejski z kościoła pw. Świętego Mikołaja. Wszystkie grupy spotkały się ze sobą pod Kolegiatą św. Mikołaja i tam tworząc jeden wspólny korowód udały się do Ołtarza Polowego, gdzie odbyły się jasełka, pokłon Trzech Króli i poczęstunek.

REKLAMA

Tegoroczny występ związany był z postacią papieża Jana Pawła II. Organizatorzy przy tworzeniu scenariusza korzystali z jego nauczania, książek, encyklik i wypowiedzi. W tym roku rolę europejskiego króla Kacpra zagrał Michał Kołodziejczyk, azjatyckiego króla Melchiora ponownie odegrał Damian Szustak, a afrykańskim królem Baltazarem został po raz kolejny Piotr Polak.

Po dotarciu pod Kolegiatę wszystkich uczestników trzech pochodów przywitał ksiądz dziekan Andrzej Zapart. Natomiast burmistrz Krzysztof Obratański witając uczestników uroczystego Orszaku zrzekł się na ten dzień władzy w mieście na rzecz przybyłych Trzech Króli. Po powitaniu już połączone trzy orszaki ruszyły we wspólnym marszu dookoła Kolegiaty by dotrzeć pod ołtarz polowy. Tam zaplanowano świąteczne przedstawienie.

W jasełkach wystąpili między innymi członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nauczyciele z koneckich szkół, uczniowie oraz przedszkolaki. W rolę lektora wcielił się ksiądz proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy Tomasz Janicki. Tańczyły dzieci związane z Klubem Balans.

W trakcie jasełek wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli posilić się zupą z jelenia. Obsługę techniczną Orszaku Trzech Króli w Końskich zapewniał lokalny Miejsko-Gminnym Dom Kultury.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *