REKLAMA

Komendant Straży Pożarnej z Końskich odszedł na emeryturę [zdjęcia]

W piątek w Komendzie Powiatowej PSP w Końskich odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zakończenia czynnej służby dotychczasowego komendanta powiatowego bryg. Grzegorza Zielińskiego. Obowiązki komendanta w najbliższym czasie pełnił będzie starszy kapitan Ryszard Stańczak.

REKLAMA

W sali narad o godz. 14:00 zebrało się wielu znakomitych gości wśród których nie zabrakło  bryg. Krzysztofa Cioska – świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Grzegorza Pieca – starosty koneckiego, mł. insp. Dariusza Dębowskiego – zastępcy komendanta powiatowego Policji w Końskich, komendantów powiatowych z terenu województwa świętokrzyskiego, burmistrzów, wójtów i samorządowców z powiatu koneckiego, kolegów emerytów na czele z st. asp. w st. spocz. Zbigniewem Pałoszem – Prezesem Zarządu Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów Koła nr 8 w Końskich i pracowników koneckiej komendy.

REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, po czym st. kpt. Ryszard Stańczak – zastępca komendanta powiatowego PSP w Końskich przedstawił dotychczasowy przebieg służby oraz osiągnięcia odchodzącego komendanta, który służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął jako słuchacz podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w 1996 roku. Dodatkowo, wykształcenie uzupełnił kończąc w 2005 roku Wyższą Szkołę Handlową w Kielcach na kierunku „Zarządzanie organizacjami gospodarczymi”, otrzymując tytuł magistra ekonomii. Ponadto, na bieżąco podnosił i uaktualniał swoją wiedzę poprzez samokształcenie oraz uczestnictwo w wielu szkoleniach i konferencjach z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

Grzegorz Zieliński (z prawej) z Ryszardem Stańczakiem. Ten drugi będzie pełnił obowiązki komendanta w koneckim PSP

Bryg. Grzegorz Zieliński zajmował m. in. stanowisko dowódcy zastępu i dowódcy sekcji w Komendzie Powiatowej PSP w Końskich oraz specjalisty, zastępcy naczelnika wydziału i naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego w Komendzie Miejskiej PSP w Kielcach. Z dniem 10 maja 2017 r. powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Końskich.

W uznaniu zasług oraz za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych był wielokrotnie odznaczony oraz wyróżniony, m. in.:
1. Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę”.
2. Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
3. Dyplomem Komendanta Głównego PSP.
4. Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie bryg. Grzegorzowi Zielińskiemu decyzji o zwolnieniu ze służby oraz przekazanie pełnienia obowiązków komendanta powiatowego PSP w Końskich st. kpt. Ryszardowi Stańczakowi. Decyzje wręczył bryg. Krzysztof Ciosek – świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Następnie były komendant zwrócił się do wszystkich zebranych i przekazał słowa podziękowania za lata wspólnych działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz zwykłych codziennych obowiązków w gronie koleżanek i kolegów z koneckiej komendy w której, jak stwierdził, zaczynał swoją karierę i ją w niej zakończył.
Na zakończenie nie zabrakło szczerych życzeń, upominków, kwiatów oraz pamiątkowych zdjęć.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Mariusz Czapelski

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *