REKLAMA

Komentarze po wyborach. Grzegorz Piec i Michał Cichocki i kampanii oraz wynikach Dudy i Trzaskowskiego [wideo]

Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie. W II turze uzyskuje on najlepszy wynik zarówno w kraju, jak i powiecie koneckim oraz samych Końskich. O komentarz do tych wyników poprosiliśmy przedstawicieli regionalnych sztabów dwóch kandydatów, którzy starli się w drugiej turze: starostę koneckiego Grzegorza Pieca, który wspierał Andrzeja Dudę oraz radnego powiatowego Michała Cichockiego ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. 

REKLAMA

Grzegorz Piec: „Po pierwsze bardzo dziękuję mieszkańcom, że tak licznie poszli na wybory, ta frekwencja cieszy. Co do samych wyborów to jako ojciec, głowa rodziny cieszę się bardzo, jako szef partii w powiecie też cieszę się bardzo i jako starosta konecki też cieszę się bardzo. Rządy pana Prezydenta zapewnią kontynuację tego co się działo. Przed nami teraz trzy lata bez wyborów, spokojniejsze. Wszycy weźmiemy się do pracy i będzie widać efekty. Jeszcze bardziej się cieszę co do frekwencji dlatego, że moja gmina Smyków prawdopodobnie dostanie samochód strażacki za frekwencję. To jest naprawdę duże wydarzenie […] Dobrze, że te wybory się wreszcie zakończyły po tak długim czasie” 

Michał Cichocki: „Gratulacje dla obu kandydatów. Dla urzędującego i przyszłego prezydenta Dudy i dla p. Rafała Trzaskowskiego. Ogromną pracę wykonał Rafał Trzaskowski, jak i jego cały sztab. Mnóstwo ludzi zaangażowanych w te wybory i mimo przeciwności, ogromnej machiny propagandowej z jaką zderzaliśmy się codziennie, z jaką zderzał się Rafał Trzaskowski. Wiele nieprawdziwych informacji w mediach, na Facebooku. Kampania była wyjątkowo brutalna i w wielu przypadkach była totalnym hejtem ze strony przeciwników. Szkoda, bo jesteśmy jednym narodem i powinniśmy szukać dobrych rozwiązań, przygotowywać projekty dla Polaków. Taką pracę wykonał Rafał Trzaskowski – starał się pokazać, że polityka i prezydentura może wyglądać inaczej. Chciał pokazać, że możemy mieć dobrą pozycję na arenie międzynarodowej, dbać o stabilność finansów i jednocześnie spełniać różnego rodzaju transfery społeczne, które są realizowane dla potrzebujących. Mam nadzieję, że to początek zmian w Polsce. Patrzę z dumą i optymizmem na ten wynik” 

REKLAMA

tkn24.pl: Społeczeństwo nam się tutaj na pół podzieliło. Z jednej strony mamy wieś i osoby starsze tak wskazują dane demograficzne. Z drugiej strony miasto i ludzi młodych. Co to Pana zdaniem oznacza? 

Michał Cichocki: „To, że mnóstwo ludzi młodych zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego pokazuje, że przed nami zmiany…” 

Całe wypowiedzi znajdziecie w powyższym wideo. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *