REKLAMA

Komentarze po wyborach. Piec, Plech, Słoka, Cichocki. Jest propozycja koalicji

Po oficjalnych wynikach wyborczych wiemy już kto będzie rządził powiatem koneckim. 7 mandatów przypadło Prawym i Solidarnym, 5 Komitetowi Nowy Powiat Roberta Plecha, 4 Ziemi Koneckiej, 4 Polskiemu Stronnictwu Ludowemu i 1 Porozumieniu Samorządowemu TKN. Rozmawialiśmy z liderami komitetów: Grzegorzem Piecem (PiS), Robertem Plechem (Nowy Powiat), Piotrem Słoką (Ziemia Konecka) i Michałem Cichockim (TKN). W wypowiedziach padła jedna konkretna deklaracja – Piotr Słoka z Ziemi Koneckiej chce utworzyć powiatową koalicję z Prawymi i Solidarnymi pod szyldem Zjednoczonej Prawicy. Grzegorz Piec w odpowiedzi zwraca uwagę, że nie może być mowy o prawicowym komitecie jeżeli są w nim panowie Paweł i Michał Pękala. 

REKLAMA

Piotr Słoka: „Chociaż podział mandatów nie jest dla nas korzystny to zrobiliśmy drugi wynik w powiecie za chciałem podziękować wszystkim wyborcom, którzy głosowali na Ziemię Konecką. Chciałem podziękować wszystkim, którzy głosowali na moją osobę. Chciałem pogratulować wygranym, czyli ugrupowania pana Grzegorza Pieca i ugrupowania pana Roberta Plecha. Matematyka jest nieubłagana. Myśmy zakładali minimalnie, że będziemy mieli pięć mandatów. Stało się tak, że są cztery i myślę, że to przez frekwencje. Mamy cztery mandaty, a tak naprawdę konecka prawica ma jedenaście mandatów. My jesteśmy gotowi na współpracę. Wyciągamy rękę i to taki sygnał do Grzegorza Pieca od nas by zakopać topór wojenny, zasypać wszystkie rowy, tak by się prawica zjednoczyła i możemy mieć pierwszy raz w historii Zarząd z większością prawicową. Podział w koneckiej prawicy polegał na tym, że jedno chcieli iść z SLD, inni z PSL-em. Dzisiaj jest szansa by aby nie iść z SLD, ani z PSL-em ale iść jako Prawica Zjednoczona. Apeluje do władz wojewódzkich i regionalnych, że to zjednoczenie jest potrzebne przed wyborami do Parlamentu na jesieni. Jak się zjednoczymy to po raz pierwszy powiat konecki jak Pan Piec będzie chciał startować na posła to może mieć posła […] Jestem Przewodniczącym Rady Miejskiej na dzień dzisiejszy i czuję się z tym dobrze. Jeśli mam być radnym opozycji w powiecie to powiem szczerze i uczciwie, że mam większe możliwości zrobienia coś dla ludzi jako przewodniczący i radny gminny. Wybiorę to by coś zrobić dla ludzi. Jeśli pan Piec wybierze na koalicjanta to ja zostaje w gminie” – komentował i proponował Piotr Słoka, lider Ziemi Koneckiej w niedzielnych wyborach. 

Robert Plech: „Wynik mamy bardzo dobry i chciałbym z tego miejsca podziękować serdecznie wyborcom za to, że obdarzyli nas zaufaniem i oddali głos na Komitet Wyborczy Robert Plech Nowy Powiat. Zdobyliśmy 5 mandatów i z tego miejsca chciałbym Państwu przyrzec, że nie zawiedziemy Państwa i będziemy w poczuciu pełnej odpowiedzialności wypełniać mandaty radnych powiatowych i zadbać o to by powiat nareszcie stanął na nogi i poszedł w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że zmiany się szybko zadzieją. Wiadomo, że wyniki są jakie są – żaden komitet nie ma większości, więc będzie musiała powstać koalicja. Te rozmowy się już zaczęły i myślę, że z dobrym skutkiem doprowadzimy do końca to co zaczęliśmy jesienią. Budujący jest wynik w gminie Końskie gdzie wygraliśmy. Dziękuję mieszkańcom miasta i gminy za takie poparcie. Wygraliśmy tu zdecydowanie co mnie bardzo cieszy, ale to sugeruje też by poprawić pracę w terenie i myślę, że za 4 lata jak Państwo zobaczą jak pięknie rozwija się powiat pod być może naszym kierownictwem to obdarzycie nas większym zaufaniem w następnych wyborach” – mówił nam Robert Plech z KWW Robert Plech Nowy Powiat.

REKLAMA

Grzegorz Piec: „Mówiłem, że idziemy po pełną pulę, czyli 11 mandatów. Myślę, że wynik jest przyzwoity po tym co się działo w ostatnich dniach kampanii, po tych atakach na nas, paszkwilach, które się ukazywały na moją osobę to myślę, że to dobry wynik. Zapytałbym się tych kolegów, którzy rozpisywali się na Nowogrodzką, Zarządu Wojewódzkiego gdzie oni teraz są? Co do propozycji Pana Słoki to ja jeszcze tego nie widziałem. Jeżeli to jest prawicowy komitet, radni prawicowi to kim tam jest pan Pękala Paweł? I jak się ma tworzenie prawicy z panami Pękalami Michałem i Pawłem? Dla mnie to nie jest prawica. Po tym co wykręcili na jesieni to nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien inaczej do tego podchodzić. Na rozmowy koalicyjne jest za wcześnie. Do poniedziałku jest trochę czasu. Teraz koncentruje się na sesji, którą mam w środę. Spokojnie siądziemy i wypracujemy jakąś konkretną koalicję, która przetrwa próbę czasu. Ciągle wracam do jesieni, bo wtedy nie ułożyło się to tak jak miało się ułożyć” – komentuje Grzegorz Piec z KWW Prawi i Solidarni.

Michał Cichocki: „Można powiedzieć, że nie straciliśmy bo mamy tyle samo ile w wyborach w ustawowym terminie. Cieszy wzrost poparcia, ale czasem tak to jest, że przy rozdziale mandatów szczegóły decydują i w okręgach gdzie liczyliśmy, że możemy mieć mandat niestety nie udało się go zrobić. Dla nas najważniejszą rzeczą jest rozwój powiatu koneckiego, realizacja określonych naszych postulatów, które mogłyby wpłynąć na jego rozwój i to jest najważniejsze. Nie mogę na temat koalicji udzielić wiążącej odpowiedzi. Najważniejsza jest przyszłość powiatu i maksymalne wykorzystanie potencjału powiatu. Na naszych listach jak wybory pokazały jest wiele wartościowych osób, które mogą walczyć o mandaty i w każdej z gmin stanowić alternatywę dla mieszkańców i realizację naszych planów i zamierzeń […]  Ja oczywiście mandat przyjmuję. Taką deklarację złożyłem i taka jest rola lidera, kwestia rzetelności wobec wyborców, odpowiedzialności wobec swojego zespołu jest dotrzymywanie słowa i realizacja tego co się postanowiło. Ja mandat na pewno przyjmę i będziemy pracować i w powiecie i w gminie wspólnie” – mówi Michał Cichocki z PS TKN.

Pełne wypowiedzi znajdziecie w materiale wideo. 

REKLAMA

2 thoughts on “Komentarze po wyborach. Piec, Plech, Słoka, Cichocki. Jest propozycja koalicji

  1. Panie Grzegorzu niechch Pan nie ulega namową tego człowieka z lasu!!!! Po jego wypowiedzi wnioskuje, że nie grzeszy inteligencją i źle mu z oczu patrzy. Macie Roberta z jego ludźmi ma Pan swoich ludzi….te 4 i pół roku, które zostały wykorzystajcie na rozwój małej ojczyzny, nie politykę jaką zajmuje się człowiek z lasu!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *