REKLAMA

Komisarz wygasił mandat radnego Malickiego. Kto w jego miejsce? [wideo]

Burmistrz Końskich informuje, że do gminy wpłynęło pismo od Komisarza Wyborczego z Państwowej Komisji Wyborczej w Kielcach o wygaszeniu mandatu radnego Wiesława Malickiego. To pokłosie  prawomocnego wyroku sądu uznającego go kłamcą lustracyjnym. Jednocześnie Malicki samemu złożył rezygnację powołując się na „zły stan zdrowia”. Propozycję zastąpienia go otrzymała już Katarzyna Serek mieszkająca w Gatnikach. 

REKLAMA

„W tej sprawie głos decydujący należy do komisarza wyborczego, który otrzymał po pierwsze informacje o rezygnacji z powodu jak to określił złego stanu zdrowia, ale również informację o wyroku sądu w Krakowie, który pozbawia p. radnego biernego prawa wyborczego. W związku z tym komisarz wystosował ogłoszenie o wygaszeniu mandatu i z tą chwilą mandat ten przestaje być powiązany z osobą, która go sprawowała. Jednocześnie komisarz wystąpił do rejestru wyborców w Końskich z prośbą o określenie czy następny na liście kandydat zachowuje czynne i bierne prawo wyborcze, czyli czy jest mieszkańcem i czy spełnia kryteria przewidziane dla kandydata na radnego. Potwierdziliśmy, że tak jest i w związku z tym spodziewamy się następnego postanowienia komisarza wyborczego, który wskaże panią Katarzynę Serek jako następcę w Radzie Miejskiej” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Teraz piłeczka jest po stronie Katarzyny Serek. Jeżeli tylko przyjmie ona mandat to najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, podczas sesji budżetowej przewidzianej na 28 grudnia będzie mogła złożyć ślubowanie i oficjalnie stać się radną Rady Miasta i Gminy Końskie.

REKLAMA

REKLAMA

4 thoughts on “Komisarz wygasił mandat radnego Malickiego. Kto w jego miejsce? [wideo]

 1. Ewa pisze:

  Właśnie takie osoby jak Pani Katarzyna powinny być radnymi.

 2. On pisze:

  GW pomogła .Teraz włodarz będzie miał spokój .Mumie przecież nie mówią Pan Kruk nie da rady .

 3. miejscowy pisze:

  Z wypowiedzi jaśnie wielmożnego naszego Pana burmistrza wyczytałem jakby mu było szkoda niejakiego Malickiego byłego już radnego.ciekawe ile przysłowiowych trupów w szafie jest jeszcze wśród naszych polityków i przedstawicieli w radach gminnej jak i powiatowej.Oj chyba sporo znając to miasto…a znam

 4. YXZ pisze:

  Ten Pan ma powiązania z GW ? każdy powinien być rozliczony ze swoich czynów . Jest pewne ale ,40 lat nikt nie rościł pretensji wobec Malickiego co się stało tak nagle.Czy Państwo coś z tego rozumiecie , komu przeszkadzał , czy coś wiedział za dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *