Komplet punktów naszych drużyn. Udany debiut trenera Podsiebierskiego [wideo, zdjęcia]

Partyzant Radoszyce rozegrał pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Zbigniewa Podsiebierskiego i zwyciężył 3:0. Neptun Końskie na wyjeździe pokonał Łysicę Bodzentyn.

W powyższym wideo znajdziecie fragmenty meczu Partyzant Radoszyce – Kamienna Brody oraz wywiad z trenerem Zbigniewem Podsiebierskim.

Radoszyczanie mierzyli się z Kamienną Brody, czyli z zespołem który gra wyjątkowo toporną, nastawioną na kontrę piłkę nożną. Radoszyczanie zdominowali rywali od pierwszego gwizdka, a grali w eksperymentalnym zestawieniu np. z Samburskim na środku obrony (dotychczas był to zawodnik ofensywny). Do przerwy było 0:0, ale druga odsłona to już kompletna dominacja gospodarzy. Z przodu doskonale radzili sobie Maciej Dymek i Mateusz Śliwka. Ten drugi ustrzelił pierwszą bramkę w tym meczu, drugą zdobył Maciej Dymek, a trzecią dorzucił Łukasz Sosiński. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 i był to najniższy wymiar kary dla piłkarzy z powiatu starachowickiego. To dlatego, że radoszyczanie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji, ale albo brakowało szczęścia (dwa trafienia w słupek) albo po prostu skuteczności. Po meczu debiutujący w tym spotkaniu trener Zbigniew Podsiebierski udzielił nam wywiadu, w którym mówił między innymi o potencjale, który tkwi w piłkarzach z Radoszyc. W sobotę o godzinie 15:00 Partyzant podejmie u siebie Nidę Pińczów. Na ten moment radoszyczani zajmują jedenastą pozycję w tabeli.

Partyzant Radoszyce – Kamienna Brody 3:0
Gole: Śliwka, Dymek, Sosiński.
Partyzant:
Kaszuba, Markowicz, Pańczyk, Morgaś, Kos, Majewski, Opara, Samburski, Miśtal, Śliwka, Dymek.  Ławka: Motyczyński, Mazur, Sosiński, Nieszporek, Wołczyk, Szustak.

Neptun Końskie będący trzecią drużyną IV Ligi w Bodzentynie mierzył się z czternastą Łysicą. Piłkarze Waldemara Szpiegi nie bez problemów, ale pokonali rywala. W tym meczu emocji nie brakowało! Do przerwy nasi prowadzili 1:0 po trafieniu Karola Armaty, ale później gospodarze mieli dwa rzuty karne, które na bramki zamienili Mirosław Kalista i Mateusz Kołodziejski. W pięć minut wynik zmienił się z 1:0 dla Neptuna na 2:1 dla Łysicy, a była to już 83 minuta spotkania! W 88. Krzysztof Pach trafił na 2:2, a wynik na 2:3 ustalił w doliczonym czasie gry Dominik Szymkiewicz! W przyszłym tygodniu w Brodach Netpun zmierzy się z Kamienną.

Łysica Bodzentyn – Neptun Końskie 2:3