REKLAMA

Kończą się prace przy świetlicach w Pakułach i Grodzisku [wideo, zdjęcia]

Dwie nowe świetlice w gminie Radoszyce już za chwilę zostaną oddane do użytku. Mowa o obiektach w Pakułach oraz Grodzisku. 

REKLAMA

W obu przypadkach roboty są w zaawansowanej fazie. O powstającej świetlicy w Grodzisku mówi Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce  –„Koniec marca, początek kwietnia to są planowane prace wykończeniowe. Już widzimy piękny budynek za nami, a on kosztował nas 1,1 mln złotych, to pochodzi w 70% z Polskiego Ładu, a 30% z budżetu gminy Radoszyce. Dookoła mamy piękną altanę, plac zabaw, siłownie terenowe. Myślę, że za parenaście tygodni będziemy mogli w pełni cieszyć się z tego miejsca”. 

REKLAMA

Podobna sytuacja ma miejsce w Pakułach, gdzie świetlicy nie budowano od zera, ale przebudowywano istniejący, stary obiekt  –„Jednocześnie przebudowujemy też świetlicę w Pakułach. Tam też są zaawansowane prace i tam też wykonawca chce to oddać szybciej, czyli nie do października jak mówi umowa. Prace wykończeniowe trwają, a przewidywalny ich koniec to przełom marca i kwietnia tego roku” – dodaje Pękala.

Koszt inwestycji w Pakułach to około 800 tysięcy złotych, a 75% tej kwoty pochodzi z Polskiego Ładu.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Kończą się prace przy świetlicach w Pakułach i Grodzisku [wideo, zdjęcia]

  1. Tomi pisze:

    Bardzo fajnie , mam nadzieję że Grodzisko przy zalewie się rozwinie. Ale już nie którym przeszkadza że to i tamto za drogo. Ważne że jest i ważne że dzieciaczki będą miały gdzie spędzić wolny czas. Ale także popis dla kół gospodyń wiejskich bo będą mogły mieć miejsce dla siebie a także będą mogły zorganizować jakieś ognisko albo jakaś imprezkę. Gratuluję i dziękuję jako mieszkaniec Grodziska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *