REKLAMA

Koneccy karatecy z medalami w Sandomierzu [zdjęcia]

W sobotę (14 kwietnia) odbył się doroczny turniej karate w Sandomierzu. W tym roku zawody zyskały nową nazwę – Sendomiria CUP. W turnieju wzięli udział karatecy z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin oraz z sekcji z Niekłania. 

REKLAMA

Na zdjęciu: zawodnicy Koneckiego Klubu Karate z medalami i pucharami

W Sandomierzu na trzech matach rywalizowało blisko 270 karateków z 25 klubów z różnych organizacji karate oraz z różnych miejsc Polski. Organizatorem turnieju był Sandomierski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Orłowskiego 4 dan. Sędzią głównym był shihan Remigiusz Karpiński 6 dan, prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai (PFKS).

Konecki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 17 zawodników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach i różnych grupach wiekowych. W sumie zdobyli oni aż 10 medali, a punktowane miejsca zajęli:
1 miejsca: Oliwia Małecka, Kamila Sapieja, Amelia Łyczek, Jakub Owczarek, Olgierd Kozielski
3 miejsca: Martyna Białecka, Zofia Kozielska. Filip Nowocień, Michał Cieszkowski, Kacper Kurp

REKLAMA

Różnego rodzaju startów jest dość dużo. Do Sandomierza jeździmy regularnie już od kilku lat. W tym roku zastawialiśmy się czy wybrać się na ten turniej. O wyjeździe przesądziły lokalizacja zawodów oraz duża chęć rywalizacji w Mieście Królewskim, szczególnie ze strony najmłodszych zawodników. Bardzo dobrą dyspozycję miały Kamila Sapieja oraz Amelia Łyczek, dziewczyny zdecydowanie przeszły przez swoje kategorie, podobnie zresztą Oliwia Małecka, która miała mocną przeciwniczkę w finale i chociażby ze względy na tą wymagającą zawodniczkę dobrze, że wzięła udział w tych zawodach. Na duże słowa uznania zasługuje Martyna Białecka, zwyciężczyni ostatnich Mistrzostw Polski Południowej, coraz mocniejsza z każdym turniejem – mówi trener Mateusz Garbacz i dodaje: „Niestety nie powiodło się innym dwóm faworytkom – Natalii Cieszkowskiej i Joannie Sielskiej. Dobry start odnotowali również chłopcy. W tym roku bezkonkurencyjny pozostaje Jakub Owczarek – na cztery starty za każdym razem stawał na najwyższym stopniu podium. Swoją kategorię wygrał również Olgierd Kozielski, jemu jednak jeszcze dużo brakuje do szczytowej formy. Mam nadzieję, że uda mu się ją zbudować na jesienne kwalifikacje do ME”.

Teraz przez zawodnikami koneckiego klubu turniej Swiss Open juniorów, który odbędzie się 28 kwietnia. W tych zawodach wystartuje 7 podopiecznych Mateusza Garbacza. Jest to obecnie najbardziej uznany turniej dla najmłodszych grup wiekowych w Europie (zanim będą mogli brać udział w ME).

Na zdjęciu: sekcja karate z Niekłania oraz zawodnicy z SKSW Skarżysko

Kolejny dobry występ zanotowali także karatecy z Niekłania. Z sekcji z Niekłania wystartowało dziewięcioro zawodników, którzy zdobyli 6 medali. Srebrne medale wywalczyli: Ola Domagała, Julia Domagała, Szymon Zych i Dominika Lisowska. A brązowe wywalczyły Zuzanna Kwiecień i Dominika Garbacz.

„Jestem bardzo dumny ze swoich podopiecznych i bardzo szczęśliwy, ponieważ turniej był mocno obstawiony zawodnikami już doświadczonymi. Zdobyte medale na tym turnieju uważam za kolejny sukces. Daliśmy dowód, że jesteśmy godnym przeciwnikiem dla innych klubów. Teraz swoje przygotowanie będziemy prezentować na Grand Prix, które odbędą się na Targach Kieleckich 21 kwietnia, w Kielcach. Będziemy się starać pokazać z jak najlepszej strony także i w tym turnieju”– powiedział sensei Zaborski.

Konecki Klub Karate (archiwum klubu):

Sekcja karate z Niekłania (archiwum klubu):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *