REKLAMA

Koneccy medycy całym sercem za Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! [wideo]

Odwiedziliśmy Szpital im. św. Łukasza w Końskich by na nieco ponad tydzień przed finałem WOŚP pokazać Państwu sprzęt, który trafił do tej placówki dzięki działaniom Jurka Owsiaka i jego ekipy. A naprawdę jest co pokazywać! 

REKLAMA

Tylko w latach 2004 – 2013 do Końskich z konta fundacji trafiło blisko pół miliona złotych, a przecież darowała ona naszemu szpitalowi sprzęt zarówno wcześniej jak i już po trzech ostatnich finałach! Poza kamerą o tym jak bardzo WOŚP odmieniło leczenie dziecięce w powiecie koneckim opowiedziało nam kilku lekarzy. Ich zdaniem tylko działaniom Orkiestry możemy zawdzięczać to, iż obecnie opieka medyczna nad noworodkami i małymi dziećmi w naszym kraju stoi na światowym poziomie. Pracownicy szpitala są wielkimi zwolennikami działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od wielu lat wspierają ją prywatnie, a w zamian za to mogą korzystać ze sprzętu, który od niej dostają.

Przechodząc do faktów: w latach 2004-2013 szpital otrzymał od WOŚP-u sprzęt za 468 tysięcy i 900 złotych. W samym tylko 2013 roku oddział neonatologiczny wzbogacił się o kardiomonitor, inkubator oraz aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków o łącznej wartości prawie 140 tysięcy złotych!

REKLAMA

W latach wcześniejszych np. w 2004 na pediatrię trafił pulsoksymetr, trzy pompy strzykawkowe, aparat ekg, pehametr, holtr ciśnieniowy i monitor nieinwazyjny, a na oddział neonatologiczny zestaw cepap. Cały ten sprzęt kosztował ponad 150 tysięcy złotych.

W koneckim szpitalu nie spotkaliśmy osoby, która narzekałaby na WOŚP.

W koneckim szpitalu nie spotkaliśmy osoby, która narzekałaby na WOŚP.

Kolejne lata to kolejne dziesiątki, o ile nie setki tysięcy złotych, które trafiały do Końskich. Jednak to nie one były najważniejsze. Najważniejsze w tym wszystkim były te najmniejsze i trochę większe dzieci, które wielokrotnie z wspominanego sprzętu korzystały, a niejednokrotnie ratował on im życie.

W tym materiale przedstawiamy liczby, bo one są niepodważalne, ale prosimy byście pamiętali Państwo o tym, iż za nimi podąża ludzkie zdrowie i życie. Zachęcamy także do włączania się w tegoroczne działania Orkiestry. Już w przyszłą niedzielę na ulicach powiatu spotkamy wolontariuszy, a w Końskich, Stąporkowie i Radoszycach około godziny 17.00 rozpoczną się finały. O tych wydarzeniach już wkrótce będziemy Państwa informować bardziej szczegółowo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *