REKLAMA

‚Koneccy Mikołaje’ jeździli i zbierali na prezenty dla dzieci [wideo, zdjęcia]

W niedzielę miłośnicy czterech kółek z grupy „Konecki Motopiknik” zorganizowali zbiórkę charytatywną pod nazwą „Koneccy Mikołaje, część 2”, z której środki zostaną przeznaczone na prezenty mikołajkowe dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie. Tegoroczna akcja zbierania datków odbywała się na parkingu przy obwodnicy Końskich i na parkingu przy hipermarkecie Kaufland.

REKLAMA

„Zebraliśmy się dzisiaj z okazji akcji „Koneccy Mikołaje, część 2″. W zeszłym roku zorganizowaliśmy akcję, której celem było zebranie słodyczy, prezentów dla dzieci z domu dziecka w Stąporkowie. W tym roku postanowiliśmy zorganizować drugą edycję i teraz się spotykamy” – opowiada nam Kamil Szlęzak, organizator wydarzenia.

Mimo epidemii organizatorzy postanowili również i w tym roku wesprzeć podopiecznych placówki ogłaszając drugą edycję „Koneckich Mikołajów”.

REKLAMA

Wydarzenie, tak jak w ubiegłym roku, cieszyło się zainteresowaniem chętnych do pomocy miłośników motoryzacji. Łącznie pojawiło się kilkadziesiąt aut i motocykli. Akcja rozpoczęła się od spotkania przy koneckiej obwodnicy. Jak dalej przebiegała zbiórka? Opowiedział nam o tym Kamil Szlęzak.

„O godzinie 14 robimy sobie lotnego fotospota, czyli jeździmy na mieście naszymi samochodami, mamy swoich fotografów, którzy w określonych miejscach będą robić zdjęcia naszym pojazdom, a o godzinie 15 spotykamy się na parkingu przy ulicy Lipowej, przy Kauflandzie i tam też jest możliwość wrzucenia do naszych bagażników kilku fantów i datków” – opowiada nam Kamil Szlęzak.

Zarówno przy obwodnicy, jak i przy Kauflandzie organizatorzy zbierali datki zarówno w formie pieniężnej, jak i rzeczowej – zbierano między innymi przybory szkolne czy słodycze.

To jednak dopiero początek akcji! Datki można ciągle przekazywać do 6 grudnia. Chętni w tym celu mogą kontaktować się z Kamilem Szlęzakiem, organizatorem akcji pod numerem telefonu 609 191 714.

Wydarzenie odbyło się także zgodnie z zaleceniami rządowymi. Uczestnicy siedzieli w autach, nie gromadzili się także w większe grupy. Wkrótce przygotujemy dla Państwa wideorelację.

Ubiegłoroczna edycja „Koneckich Mikołajów” cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. W spocie aut, podczas którego zbierano datki pojawiło się około stu samochodów, a fani motoryzacji dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie zebrali niemal 4 tysiące złotych.

Zdjęcia (Bartek Bocheński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *