REKLAMA

Koneccy policjanci włączyli się do akcji Gaszyn Challenge

Koneccy policjanci przyłączyli się do akcji Gaszyn Challenge. Funkcjonariusze otrzymali wyzwanie od kolegów ze Skarżyska-Kamiennej i sami nominowali kolejne jednostki.

REKLAMA

Niedawno pisaliśmy o strażakach, którzy wzięli udział w tym wyzwaniu [TUTAJ]. Do akcji dołączyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, którzy otrzymali nominację ze skarżyskiej jednostki.

#GaszynChallenge to pomoc dla małego Wojtusia Howisa z Galewic chorego na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą dla chłopca jest niezwykle drogi lek. Jest to jednorazowy wlew dożylny, który powoduje, że organizm Wojtka będzie w stanie produkować sam białko odpowiedzialne za neurony ruchowe, a co za tym idzie zacznie walczyć z chorobą. Koszt kuracji to około 9 milionów złotych. Te środki udało się już zgromadzić, także dzięki akcji Gaszyn Challenge (zbiórka prowadzona jest TUTAJ). Nadwyżka pieniędzy zostanie przeznaczona na rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie Wojtusia

REKLAMA

Zasady wyzwania są bardzo proste. Wystarczy wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania. Komenda Powiatowa Policji w Końskich do wykonania zadania nominowała: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Nadleśnictwo Barycz, Nadleśnictwo Stąporków.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *