Koneccy policjanci znów zwyciężają w siatkarskim turnieju [zdjęcia]

Policjanci z Końskich zwyciężyli w VI Turnieju Policjantów Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego.

Zawody odbyły się w poniedziałek i wtorek w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie. Do rywalizacji przystąpiło 14 siatkarskich drużyn z całego województwa. VI Turniej Policjantów Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego oficjalnie otworzyli burmistrz Suchedniowa Cezary Błach i zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach insp. Artur Bednarek.

W poniedziałek policjanci rywalizowali w rozgrywkach grupowych, których zwycięzcy kwalifikowali się do półfinałów imprezy. Bezkonkurencyjni w swych grupach okazali się siatkarze OPP Kielce, KWP Kielce, KPP Pińczów oraz KPP Końskie.

W pierwszym wtorkowym półfinale zmierzyły się ekipy KWP Kielce oraz OPP Kielce. Wygrali funkcjonariusze z wojewódzkiej komendy. W drugim meczu, którego stawką był finał imprezy spotkali się reprezentanci KPP Końskie i KPP Pińczów. Nasi policjanci pewnie wygrali 2:0.

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli policjanci z Pińczowa. W finale mundurowi z KPP Końskie, uchodzący za faworyta zawodów, przegrali niepodziewanie pierwszego seta do 11. W drugim secie wygrali już do 19, a tie-break zakończył się wynikiem 15-9 na korzyść koneckich policjantów. Funkcjonariusze już po raz drugi z rzędu zwyciężyli w tym turnieju.

Puchary, medale i nagrody wręczyli: pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki, burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku – Kamiennej mł. insp. Piotr Piłatowski oraz przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski.