REKLAMA

Konecczanie hucznie przywitali Nowy Rok 2020. Były fajerwerki! [wideo, zdjęcia]

Weszliśmy dzisiaj w nowy, 2020 rok. Konecczanie podczas sylwestrowej nocy pod „Egipcjanką” powitali go tańcem, szampanem oraz pokazem fajerwerków. Życzenia noworoczne złożył zgromadzonym burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Już od godziny 23:00 pod „Egipcjanką” puszczana była muzyka, przy której świetnie bawili się mieszkańcy Końskich. Tuż przed północą na scenę wkroczyli trzej burmistrzowie Końskich: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. Burmistrz Obratański złożył Konecczanom życzenia noworoczne –„To jest taki magiczny czas. Ostatnio taką kanonadę w Końskich słyszano chyba w ’45. Mam nadzieję, że to, co będzie za chwilę – pokaz ogni sztucznych – przyniesie może nie tyle wspomnienia, co pewne odniesienie do radości świętowania. Ja w imieniu władz samorządowych miasta i gminy Końskie, w imieniu swoich współpracowników, chciałbym wam wszystkim podziękować za ten upływający rok. Ten rok był dla wszystkich różny, ale w większości udany. Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku i w domach, i w rodzinach przyczynili się do naszego wspólnego rozwoju. Ale chciałbym życzyć, by następny rok był jeszcze bardziej udany, byśmy go jeszcze lepiej wspominali” – życzenia noworoczne złożył zgromadzonym burmistrz Krzysztof Obratański.

Po życzeniach burmistrzowie wspólnie z ludźmi odliczyli dziesięć ostatnich sekund roku 2019, po czym hucznie przywitano Nowy Rok 2020 fajerwerkami. Dla przybyłych przygotowano także ciepły poczęstunek, a o północy podano ufundowanego przez gminę szampana. Sylwestra organizowała gmina Końskie i Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich.

REKLAMA

Zdjęcia (MGDK w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *