REKLAMA

Konecczanie otrzymali specjalne wyróżnienia od Prezydenta RP [zdjęcia]

Krzyże Zasługi oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości wręczył wojewoda Zbigniew Koniusz. Odznaczenia przyznane zostały przez Prezydenta RP. Otrzymali je także czterej mieszkańcy powiatu koneckiego: Marek Kozerawski, Zdzisław Kowalski, Feliks Przyborowski i Marian Wikiera. 

REKLAMA

Marek Kozerawki odbiera pamiątkowy medal

Złotym Krzyżem Zasługi został uhonorowany Adam Szałowski, a Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Marian Wikiera. Wysokie odznaczenia państwowe zostały wręczone za zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

Wojewoda wręczył także siedem Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Otrzymali je: Marianna Bielecka, Krzysztof Gajewski, Mirosław Gębski, Zdzisław Kowalski, Marek Kozerawski, Jacek Kuzia oraz Andrzej Sarwa. Z kolei konecczanin Feliks Przyborowski nie mógł odebrać nagrody z uwagi na zły stan zdrowia – otrzyma on medal w późniejszym terminie. Medal jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego. Otrzymują go osoby, które od czasu odzyskania niepodległości w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej.

REKLAMA

Zdzisław Kowalski z Końskich także otrzymał pamiątkowy medal

– „To odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych oraz oddanych służbie społeczeństwu i ojczyźnie. Nie jest łatwe być człowiekiem dużego serca i nieugiętego charakteru. A te właśnie cechy zadecydowały, że Prezydent RP przyznał Państwu odznaczenia. To dla mnie honor i ogromna radość, że mogę dziś w imieniu prezydenta udekorować nimi Państwa” – powiedział wojewoda.

Marian Wikiera został uhonorowany srebrnym krzyżem zasług

Odznaczenia zostały przyznane na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *