REKLAMA

Konecczanie z narkotykami zatrzymani w Skarżysku

Wczoraj trzy osoby z powiatu koneckiego zostały zatrzymane przez skarżyskich mundurowych. 24–letni mężczyzna „wpadł” podczas kradzieży sklepowej w jednym z marketów budowlanych na terenie Skarżyska-Kamiennej. Miał on przy sobie amfetaminę i był pod jej wpływem. Na mężczyznę w aucie czekały jego dwie, nastoletnie towarzyszki. Tam również znaleziono zawiniątka z białym proszkiem. Dodatkowo 24-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

Fot. KWP Kielce

Wczoraj 24–letni mieszkaniec powiatu koneckiego około godziny 20 zabrał w jednym ze skarżyskich marketów budowlanych klej o wartości około 130 złotych, za który nie miał zamiaru zapłacić. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze, którzy znaleźli przy 24-latku sześć zawiniątek z białym proszkiem. Zatrzymany oświadczył, że do sklepu przyjechał autem, który zaparkował tuż przed wejściem. Policjanci zastali w aucie dwie kobiety w wieku 18 i 19 lat, które oczekiwały na swojego kompana. Dodatkowo w pojeździe, którym podróżowała cała trójka ujawnione zostały kolejne dwa zawiniątka z zawartością białego proszku oraz waga elektroniczną. Wstępne sprawdzenie podejrzanej substancji wykazało, że najprawdopodobniej jest to amfetamina. Łącznie 16 gramów białego proszku przekazane zostanie do badań laboratoryjnych. Sprawdzenie narkotesterem 24-latka wykazało, że jest on pod działaniem amfetaminy.

Przedmiotem dalszych ustaleń policjantów będzie to, czy mężczyzna kierował samochodem po zażyciu środków odurzających. Tak naprawdę 24-latek w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania.

REKLAMA

Mężczyzna wraz z dwiema towarzyszkami czwartkowy wieczór zakończyli w policyjnej celi. Mężczyzna za swoje przewinienia zapewne odpowie przed sądem. Udział dwóch młodych kobiet w zdarzeniu będzie wyjaśniany w dalszym postępowaniu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *