REKLAMA

Konecczanin z brązowym medalem w Hongkongu!

Piotr Ambroszczyk, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, wraz z grupą polskich matematyków zdobył trzecie miejsce na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Hongkongu. 

REKLAMA
Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna 2016 (1)

Piotr Ambroszczyk (trzeci z prawej) z polską drużyną w Hongkongu.

To była już 57. edycja Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej w Hongkongu. Wśród polskich reprezentantów znalazł się konecczanin Piotr Ambroszczyk. Z województwa świętokrzyskiego udział wziął także Paweł Piwek, uczeń Liceum im. Świętej Jadwigi w Kielcach. Obaj młodzi matematycy przygotowywali się pod okiem Pawła Dziuby, nauczyciela z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Piotr poradził sobie znakomicie, wspólnie z pięcioma polskimi reprezentantami wywalczył trzecie miejsce. To sukces na skalę światową!

REKLAMA

„Niezwykle cieszę się z kolejnego matematycznego sukcesu. To coś niezwykłego, że konecczanin sięga po międzynarodowe nagrody. Jestem bardzo dumna z mojego ucznia”. – powiedziała nam dyrektor II LO Beata Salata.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Piotrem, w którym opowiadał między innymi o tym jak przygotowuje się do matematycznych konkursów. Rozmowę znajdą Państwo TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *