REKLAMA

Konecczanka zmarła na komisariace. Znane są przyczyny zgonu

Okolice Radomia od kilku dni żyły historią kobiety, która (początkowo z niewyjaśnionych przyczyn) zmarła na Komisariacie Policji w Pionkach. Jak się okazuje 46-latka pochodziła z Końskich. Dziś wiemy już co było przyczyną zgonu. 

REKLAMA

Zdjęcie Poglądowe.

We wtorek 5 października około godz. 23.50 na trasie S7 na wysokości Młodocina k. Radomia doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej Magdaleny M. –„Przybyli na miejsce funkcjonariusze, z uwagi na zachowanie kobiety, w szczególności wyczuwalną woń alkoholu i fakt uszkodzenia przez nią elementów wyposażenia radiowozu, dokonali jej zatrzymania, a następnie osadzenia w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych KP Pionki”– przekazywała mediom rzeczniczka tamtejszej policji.

Według relacji kobieta pochodząca z Końskich w momencie zatrzymania miała 1,95 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia około godziny 18:45 zmarła w miejscu zatrzymania. Od tamtej pory ruszyło śledztwo. Prokuratura Okręgowa w Radomiu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety.

REKLAMA

Jak przekazała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska, wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety nie wykazały śladów obrażeń mechanicznych, które mogły mieć wpływ na stan pokrzywdzonej. – „Natomiast w obrazie sekcyjnym stwierdzono cechy ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej u osoby z rozległym ogniskiem martwicy mięśnia sercowego, z obecnością skrzepliny w świetle prawej tętnicy wieńcowej oraz zmiany miąższowe płuc” – powiedziała Borkowska.

Wyniki te oznaczają, że Magdalena M. prawdopodobnie zmarła na zawał. Natomiast potwierdzić mają je jeszcze badania histopatologiczne i toksykologiczne. Pochodzącą z Końskich kobietę pochowano w piątek na cmentarzu przy ulicy Browarnej.

REKLAMA

5 thoughts on “Konecczanka zmarła na komisariace. Znane są przyczyny zgonu

  1. Może to kwestia nałogu i gwałtowne odstawienie przyczyniło się do tego. Czy zamiast na komisariacie taka osoba np. długotrwale uzależniona nie powinna znaleźć się w szpitalu na detoksykacji.

  2. To w końcu kobieta zmarła na komisariacie w Pionkach czy Końskich? Poprawcie 2 pierwsze zdania bo tego się czytać nie da i nie wiadomo o co chodzi.

  3. Milicja ma być tylko do pałowania protestujących, poza tym jedynym ważnym dla pisowskiej władzy celem nie jest szkolona. Przyjmują ludzi z ulicy, byle tylko wiernych pisowi. Lotna Brygada Opozycji była ciągana przez rok przez milicję do koneckiego sądu, bo im się nie spodobało, że przyjechali na debatę anżeja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *