REKLAMA

Konecka ‚Czarna Flota’ została doceniona przez wojewodę! [zdjęcia]

Przed tygodniem wręczono „Laury Świętokrzyskie”. To najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane przez wojewodę świętokrzyskiego. W gronie laureatów zabrakło reprezentantów powiatu koneckiego, ale grupa motocyklowa ‚Czarna Flota’ znalazła się w gronie nominowanych. 

REKLAMA

Prezydent ‚Czarnej Floty’ Mirosław Motyl (drugi od prawej) odbiera nominację.

W gali w Centrum Kongresowym Targów Kielce wzięły udział wicepremier Beata Szydło oraz wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka. –„Wierzę, że te honorowe wyróżnienia będą stanowiły dla wszystkich laureatów i nominowanych jeszcze większą motywację do działania, będą bodźcem do podejmowania dalszej, szeroko rozumianej aktywności, której głównym celem jest dobro regionu i jego mieszkańców” – mówiła podczas ceremonii wojewoda Agata Wojtyszek.

Statuetka w kategorii „Działanie na rzecz ochrony środowiska” trafiła do Jednostki Innowacyjno – Wdrożeniowej „Inwex” w Kielcach. Najlepszymi „Gminami innowacyjnymi” okazały się Chmielnik oraz Morawicam a „Gminą przyjazną rodzinom i seniorom” – Brody. Nagrodę w kategorii ”Lider dobroczynności” otrzymało Bractwo Matki Bożej Miłosierdzia przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Domu Miłosierdzia w Skarżysku. Statuetka za „Działanie na rzecz bezpieczeństwa” trafiła do Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „Passa” w Kielcach, zaś nagrodę za „Działanie na rzecz polskiej pamięci historycznej” otrzymała Ewa Kołomańska, która zorganizowała w Chmielniku wystawę „Kościół wobec zagłady Żydów na Kielecczyźnie”. Z kolei „Laur” w kategorii „Osiągnięcie sportowe roku” trafił do Ireneusza Kapusty, łucznika z Klubu Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce. Wojewoda przyznała także statuetkę „Laur specjalny”, którą otrzymało Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. „Laury Świętokrzyskie” przyznano już po raz trzynasty.

REKLAMA

Nasi tym razem znaleźli się poza gronem laureatów, ale grupa motocyklowa „Czarna Flota”, która między innymi organizuje w Końskich Motoserce, czy włącza się w niemal wszystkie charytatywne akcje (w tym także WOŚP) znalazła się wśród nominowanych w kategorii „Lider dobroczynności”. Specjalne zaświadczenie z rąk wojewody Wojtyszek odebrał Prezydent grupy Mirosław Motyl.

Finałową galę „Laura” zakończył koncert Piotra Cugowskiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *