REKLAMA

Konecka dwójka najlepsza w Olimpiadzie Przedszkolaka! [wideo, zdjęcia]

W czwartek w hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich rozegrano powiatowy etap Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. W zmaganiach udział wzięło sześć przedszkoli z różnych gmin powiatu koneckiego, a najlepszymi okazały się dzieciaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Końskich. 

REKLAMA

Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka to inicjatywa Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. W uroczystości rozpoczęcia sportowych zmagań w czwartek udział wzięli wizytatorzy z tej jednostki, a także wiceburmistrzowie Końskich – Marcin Zieliński i Krzysztof Jasiński. Gmina jest bowiem partnerem wydarzenia oraz sponsorem nagród.

REKLAMA

W sumie sześć drużyn dziesięcioosobowych, złożonych po połowie z chłopców i dziewczynek, stanęło w szranki zawodów sprawnościowych dla przedszkoli. Przygotowano cztery zadania na czas do wykonania. Drużynowe biegi, biegi z przeszkodami, skoki w dal i rzuty woreczkami gimnastycznymi do celu.

Rywalizowały: Przedszkole nr 2 z Końskich oraz przedszkola ze Stąporkowa, Rudy Malenieckiej, Radoszyc, Fałkowa oraz Smykowa.

Dla każdej uczestniczącej drużyny przygotowano w nagrodę słodycze i dyplomy. Ostatecznie po zakończonej rywalizacji na pozycji pierwszej znalazło się Przedszkole nr 2 z Końskich  i to właśnie ono będzie już 7 grudnia reprezentować powiat konecki podczas wojewódzkiego finału Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w reprezentacyjnej Hali Legionów!

Drugie miejsce w czwartek zajęło przedszkole z Fałkowa,  a trzecie przypadło temu z Radoszyc.

Gratulujemy!

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Konecka dwójka najlepsza w Olimpiadzie Przedszkolaka! [wideo, zdjęcia]

  1. […] Przedszkola Samorządowego nr 2 w Końskich najpierw wygrały etap gminny, a potem powiatowy (wideo TUTAJ) Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. W tym tygodniu wzięły udział także w wielkim […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *