Konecka Liga Futbolu 2022 wystartowała!

W inauguracyjnej kolejce Koneckiej Ligi Futbolu, organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY, padło aż 26 bramek! Daję to średnią 8,6 bramki na mecz! Do rozgrywek zgłosiło się siedem zespołów.

FC Skurcz – pierwszy lider rozgrywek

Najwięcej goli padło w pierwszym meczu, w którym STI Kopaniny zmierzyło się z Las Bimberos. Po emocjonującym meczu, zwyciężyli ci drudzy, a hat-trickiem popisał się Michał Śliwka.

Michał Śliwka w inauguracyjnej kolejce KLF zdobył trzy gole

Po 8 bramek strzelali zawodnicy w meczach Dream Team – Jajko Na Żurek i FC Skurcz – Nasz Team. W tym ostatnim meczu wszystkie bramki strzeliła jedna drużyna (FC Skurcz), dzięki czemu została pierwszym liderem rozgrywek.

STI Kopaniny – Las Bimberos 4– 6 (3 – 3)

STI: Nowakowski 2, Antos, samobójcza; LAS Bimberos – Śliwka 3, Sójka, D. Banak, K. Banak

Zaczęło się od prowadzenia Las Bimberos, ale STI szybko wyrównało, a po okresie bardzo dobrej gry, prowadziło 3 : 1. Po chwilowym zamroczeniu goście wrócili jednak do gry i jeszcze przed przerwą wyrównali. W drugiej połowie nie zwolnili tempa, podwyższając rezultat na 6 : 3. Gospodarzy stać było jeszcze tylko na honorowe trafienie. Abstrahując od wyniku, nadmienić należy, że inauguracyjne spotkanie kolejki stało na naprawdę wysokim poziomie.

Dream Team – Jajko Na Żurek 3 – 5 (0 – 4)

Bramki: Dream Team – Piotrowski 2, Gołuchowski; JNŻ – Milcarz, Wasik,, Pakuła, Ślifierski, Smyk

Zasłużone zwycięstwo Jajka Na Żurek, w szeregach których brylowali: Igor Wasik i Bartosz Smyk. Szczególnie korzystnie goście prezentowali się w pierwszej połowie. W drugiej w ich poczynania wkradło się za dużo luzu, co skrzętni wykorzystali ambitni i potrafiący grać w piłkę gospodarze.

Nasz Team – FC Skurcz 0 – 8 (0 – 4)

Bramki: Rusiecki 4, M. Karbownik 2, B. Karbownik 1, Berus

Nasz Team dość długo się skutecznie bronił, ale pierwszy gol dla FC Skurcz, autorstwa Marcina Rusieckiego, dodał gościom pewności siebie, co automatycznie przełożyło się na jakość gry i wynik. Po przerwie oglądaliśmy w miarę wyrównany pojedynek, ale w końcówce ekipa „Skurczy” dobiła rywala, zostając pierwszym liderem rozgrywek.