REKLAMA

Konecka młodzież pomaga australijskim zwierzętom [wideo, zdjęcia]

W ostatnim czasie gigantyczną część Australii trawiły pożary, a sytuacja mimo, że się poprawiła, nadal jest niepewna. Ryzyko wystąpienia kolejnych pożarów jest bardzo duże, jednak na całym świecie znaleźli się ludzie o wielkich sercach, którzy chcą wspomóc Australijczyków. Ruszyło dużo zbiórek pieniędzy zarówno dla strażaków walczących z żywiołem, jak i ocalałych zwierząt. W naszym powiecie również przeprowadzono takie kwesty – w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich oraz w SMART Szkole Języków Obcych.

REKLAMA

Akcje w obu placówkach są organizowane przez Agnieszkę Woźniak. W II LO w celu wsparcia australijskich zwierząt poszkodowanych w wyniku pożarów w miniony wtorek uczennice przygotowały przeróżne wypieki, które sprzedawały podczas szkolnej przerwy. O tym, jak zrodziła się inicjatywa charytatywnej akcji w „nowym ogólniaku” opowiadała nam Agnieszka Woźniak –„Pomysł pochodzi od uczniów. Nasi uczniowie są bardzo kreatywni. Uczennice same widząc, co dzieje się na świecie i z jakim ogromnym problemem borykają się Australijczycy i zwierzęta, które tam giną, same wpadły na ten pomysł – mówiła Agnieszka Woźniak.

Na stole obok wypieków stały także słoiki. Uczniowie wrzucali datki do słoika oznaczonego klasą, do której należą. Więcej o organizacji akcji opowiedziała nam jedna z uczennic zaangażowanych w to przedsięwzięcie – Sara Włodarczyk z klasy 2C –„Upiekłyśmy ciasta, zrobiłyśmy wlepy związane z tematyką ekologiczną. Sprzedajemy je, można wrzucać nominały od 2 złotych wzwyż, a zebrane pieniądze przekażemy na fundację ratującą koale i inne zwierzęta, które ucierpiały w wyniku pożaru. Klasa, która uzbiera w swoim słoiku najwięcej będzie miała dzień bez pytania – to jest taka dodatkowa zachęta” – opowiadała nam Sara Włodarczyk.

REKLAMA

Oprócz wyżej wymienionych Agnieszki Woźniak i Sary Włodarczyk w organizację akcji w koneckim liceum zaangażowali się uczniowie: Anna Lesiak, Jan Kosmal, Karolina Płodzik, Katarzyna Cuper, Kinga Tarasińska, Magda Wrzeszcz, Marcelina Szwed, Milena Jedynak oraz Natalia Rybak.

Uczniom „nowego ogólniaka” podczas kiermaszu wypieków udało się zebrać prawie 1300 złotych. Te pieniądze trafią do Australian Koala Foundation. Więcej o fundacji oraz możliwość wpłacania datków na poszkodowane zwierzęta znajdziecie TUTAJ.

Dzieci i ich prace o tematyce Australii w SMART Szkole Języków Obcych

W Szkole Języków Obcych SMART działającej w Końskich i Stąporkowie przez cały tydzień organizowany jest cykl zajęć mających na celu wsparcie poszkodowanych zwierząt. W ramach akcji dzieci uczą się na zajęciach o obecnej sytuacji w Australii. Dzieci m. in. pisały listy do Australijczyków czy rysowały misie koala. W sali podczas lekcji stoi puszka, do której rodzice i dzieci mogą wrzucać dowolne datki, a uzbierane pieniądze trafią do Koala Hospital Port Macquarie. O szczegółach działalności placówki oraz możliwości wsparcia możecie poczytać TUTAJ.

Przypominamy, że oszacowane straty spowodowane pożarami w Australii to około 800 hektarów lasów i nawet około miliarda zwierząt. Prawdopodobnie mogło wyginąć około 30% populacji koali i 50% populacji kangurów, dlatego tak ważne jest ratowanie pozostałych przy życiu osobników.

Zdjęcia (własne, SMART Szkoła Języków Obcych):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *