Konecka Sekcja Karate ze świetnymi wynikami na dużym turnieju [zdjęcia]

Kilka dni temu w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mielcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej Polskiej Federacji Karate Kyokushin Full-Contact Karate. Dobre wyniki zanotował tam zawodniczki Koneckiej Sekcji Karate Kyokushin.

Organizatorem Mistrzostw był Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA, kierowany przez Andrzeja Wolskiego Turniej rozegrany został w konkurencji kumite seniorów i juniorów w trzydziestu kategoriach wiekowo-wagowych. W turnieju wystartowało 261 zawodników z 37 klubów z całej Polski w tym cztery reprezentacje z zagranicy – dwie z Rosji z Obwodu Kaliningradzkiego, jedna z Białorusi i jedna z Niemiec. Z tej ogromnej imprezy konecczanki przywiozły trzy medale: brązowy, srebrny oraz złoty!

Mocny team z Końskich. Od lewej trener Beata Kij, Alicja Kośka, Wiktoria Czyżewska i Natalia Więckowicz.

Z Koneckiej Sekcji Karate wystartowały 3 zawodniczki. Alicja Kośka, Wiktoria Czyżewska, Natalia Więckowicz. Pomimo ogromnej konkurencji i bardzo wysokiego poziomu, na podium stanęły wszystkie 3 zawodniczki. – „Ja ze swojej strony chciałabym wyróżnić Alicję Kośkę. Z mojego, trenerskiego punktu widzenia, Ala stoczyła chyba najcięższe (technicznie i fizycznie walki), ale poradziła sobie w nich lepiej, niż na poprzednich (w moim mniemaniu, słabszych turniejach). Słuchała się w walce. Stosowała się do wszystkich wytycznych, wskazówek, strategii. Z wszystkich dziewczyn, miała najwięcej przeciwniczek, które reprezentowały naprawdę wysoki poziom, ale stanęła na wysokości zadania. Po 4 walkach, uległa dopiero w finale z zawodniczką z Rosji, która w maju bieżącego roku, zdobyła w Niemczech Mistrzostwo Europy.” – powiedziała nam Beata Kij, trenerka w Koneckiej Sekcji Karate.

Wspomniana Alicja Kośka zdobył srebrny medal w kategorii „dziewczęta 14-15 lat (2001-2002) pow. 55kg. Natalia Więckowicz wygrała swoją kategorię, czyli rywalizację z dziewczętami (rocznik 2007 i młodsze) do 32 kg. Natomiast Wiktoria Czyżewska zdobyła brąz w kategorii dziewcząt 12-13 lat pow. 50 kg

To ogromny progres Koneckiej Sekcji Karate w porównaniu do poprzedniego roku. Na tym samym turnieju podopieczne sensei Kij zdobyły bowiem 2 brązowe medale i jedno 4 miejsce.