REKLAMA

Konecka straż miejska ma nowe auto [wideo, zdjęcia]

Straż Miejska z Końskich od kilku dni dysponuje nowym autem służbowym – to Toyota ProAce City. Nowy wóz zastąpił wysłużonego Citroena Jumpy. 

REKLAMA

„Dość wyeksploatowany citroen został zastąpiony po czternastu latach nowoczesnym samochodem marki Toyota Proace City Verso w wersji long. Został on zakupiony z przetargu ogłoszonym w roku 2020, ponieważ wiadomo, że ze względu oszczędnościowych najkorzystniej w tym czasie można samochód kupić. Nasze wymagania w specyfikacji zostały określone w taki sposób byśmy tym samochodem mogli wypełniać zarówno zadania nasze – straży miejskiej, jak i gminy. Chcieliśmy auto wyposażyć zarówno w przedział dla osób ujętych, jak i przestrzeń byśmy mogli przewozić zwierzęta bezpańskie” – mówi nam Aldona Musiał, komendant Straży Miejskiej w Końskich.

Toyota jest dieslem o mocy silnika 130 koni mechanicznych i pojemności 1500 cm3 –„Jest z bardzo oszczędnym silnikiem. Testujemy go dopiero drugi dzień, bo odebraliśmy go w piątek, dziś jest drugi dzień w patrolu i na razie nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń” – mówi nam komendant Musiał.

REKLAMA

Stary citroen obecnie stoi zepsuty na placu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Końskich. Na ten moment nie wiadomo jakie będą jego dalsze losy. Być może gmina zdecyduje się go przekazać do innej jednostki budżetowej, a być może zostanie rozpisany przetarg na jego sprzedaż.

Nowa Toyota ProAce City kosztowała gminę Końskie 88 tysięcy złotych. Zabudowa przygotowana na potrzeby straży miejskiej to zakup za kolejne 22 tysiące złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Konecka straż miejska ma nowe auto [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *