REKLAMA

Konecka Szkoła Muzyczna przyjmie dzieci z Ukrainy [wideo]

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Końskich przyjmie w swoje szeregi dzieci z Ukrainy, które mają już doświadczenie w grze na instrumentach. Placówka oferuje darmowe konsultacje do końca bieżącego roku szkolnego.

REKLAMA

Niedawno do szkoły zgłosiły się dwie dziewczynki z Ukrainy, które chciałyby kontynuować muzyczną ścieżkę swojej nauki. Dyrektorka wyraziła na to zgodę i co więcej, zadeklarowała przyjęcie także innych chętnych młodych uchodźców.

– „Nasza szkoła oferuje konsultacje bezpłatne do końca roku szkolnego, ponieważ niewiele już czasu zostało. W związku z tym na przyjęcie takich uczennic do szkoły byłoby trochę późno, byłoby im trudno być może. Dlatego, aby mogły mieć kontakt z muzyką, zaproponowaliśmy bezpłatne konsultacje” – mówiła dyrektorka Małgorzata Kacperska.

REKLAMA

Żeby dołączyć do placówki, uczniowie będą musieli zaliczyć egzamin, który sprawdzi ich predyspozycje do gry na danym instrumencie. Nauka w szkole dla obywateli innych państw jest płatna, jednak obcokrajowcy mogą złożyć specjalny wniosek, który zwolni ich z tej opłaty. Dla Polaków szkoły muzyczne w kraju są darmowe, oczywiście tak samo jest z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia w Końskich. 

Szkoła oferuje przygotowanie do gry na takich instrumentach jak: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, trąbka, saksofon, flet i akordeon. Od września tego roku w ofercie pojawi się także perkusja.

Ponadto w czwartek 31 marca wychowankowie placówki pojadą do Sielpi, gdzie zagrają koncert dla uchodźców z Ukrainy.

– „Nasi uczniowie wyszli z inicjatywą, że chcą zagrać dla dzieci z Ukrainy, żeby uprzyjemnić im ten czas spędzony w Polsce, bo wiemy, że jest im trudno, że mają za sobą złe przeżycia. Żeby odpędzić te złe myśli, złe wspomnienia. Myślę, że będzie im miło posłuchać muzyki w wykonaniu uczniów naszej szkoły” – informuje dyrektorka.

Przy okazji uczniowie oraz nauczyciele będą zachęcać dzieci z Ukrainy, aby te dołączyły do szkoły muzycznej i kontynuowały swoją przygodę z muzyką.

REKLAMA

2 thoughts on “Konecka Szkoła Muzyczna przyjmie dzieci z Ukrainy [wideo]

  1. Małgorzata Kacperska pisze:

    Szkoła muzyczna dla uczniów naszego kraju jest DARMOWA!!!! Płacą za naukę w naszej szkole tylko obcokrajowcy!!!! ( Oczywiście mogą ubiegać się o zwolnienie z opłaty)

  2. Dariusz pisze:

    Napewno z inicjatywą wyszli uczniowie parodia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *