REKLAMA

Konecka w Sierosławicach w trakcie remontu! [wideo, zdjęcia]

Jest lepiej niż zakładaliśmy – takie słowa usłyszeliśmy od mieszkańców Sierosławic w trakcie tworzenia zdjęć do tego materiału. Przypomnijmy, że o chodniki przy ulicy Koneckiej upominali się oni na naszej antenie. 

REKLAMA

Interwencję tę podjęliśmy w październiku ubiegłego roku (TUTAJ). I jak mówią nam mieszkańcy dopiero wtedy tak naprawdę ruszyły poważne rozmowy w sprawie tego odcinka. Do tego momentu zdaniem zarządców drogi główną przeszkodą w powstaniu chodnika było miejsce, a raczej jego brak – w Sierosławicach jest po prostu wąsko.

Rok temu mieszkańcy prosili o remont ulicy Koneckiej oraz Skalnej. Ta druga została już wykonana kilka tygodni temu, natomiast na Koneckiej prace trwają właśnie w tej chwili. Długość odcinka to 421 metrów, pobocza zostały utwardzone z obu stron kostką tworząc tym samym małe chodniki, natomiast skarpy znajdujące się przy podwórkach zostały wzmocnione palisadami. Kosz tej inwestycji to przeszło 147 tysięcy złotych, które w stosunku 50 % do 50 % pokryły gmina Końskie i powiat konecki. To ta druga jednostka jest właścicielem tego odcinka jezdni.

REKLAMA

Oprócz utwardzenia poboczy zmodernizowana została oczywiście także nawierzchnia tej bardzo obciążonej ruchem drogi, co zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo pieszych. To część większego przedsięwzięcia w postaci przebudowy odcinków drogi 0421 T, czyli od ulicy Gimnazjalnej w Końskich przez Konecką i Skalną w Sierosławicach aż po granice województwa. Całość tej dużej inwestycji to koszt blisko 1,5 miliona złotych.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *