REKLAMA

Konecki Alior Bank zachęca do Wielkiej Zbiórki Książek! [zdjęcia]

Placówka Alior Banku z Końskich (ul. 16 Stycznia 7A) koordynuje w naszym regionie kampanię społeczną Wielka Zbiórka Książek 2020. Do 11 października do tej placówki oraz wybranych szkół i przedszkoli można przynosić książki, które następnie trafią do potrzebujących: domów dziecka, hospicjów, domów seniora, zakładów karnych, świetlic środowiskowych, centrów krwiodawstwa, domów samotnej matki, czy szpitali. Zachęcamy do włączania się do tej szczytnej akcji! 

REKLAMA

Akcja została stworzona przez Fundację Zaczytani.org i z roku na rok nabiera na sile. Tylko w Wielkiej Zbiórce Książek 2019 udało się zgromadzić 603 tysiące książek wydanych po 2000 roku i będących nowymi lub w świetnym stanie. Dzięki temu fundacja mogła utworzyć ponad 100 nowych „Zaczytanych Bibliotek”, które dołączyły do 884 stworzonych w poprzednich latach. Teraz do akcji podłączają się też Konecczanie, a to za sprawą Alior Banku„Alior Bank jest partnerem strategicznym Wielkiej Zbiórki Książek 2020, a zatem i my tutaj lokalnie jako oddział postanowiliśmy się przyłączyć do akcji. Udało nam się zachęcić do zbiórki też kilka placówek edukacyjnych i z tego miejsca wielkie podziękowania dla ich dyrektorów” – mówi nam Karol Robak, kierownik placówki Alior Banku w Końskich.

REKLAMA

Alior Bank w Końskich mieści się przy ulicy 16 Stycznia 7A

Oprócz do Alior Banku książki można przynosić też do wspomnianych szkół i przedszkoli tj. Przedszkola nr 6 w Końskich (ul. 1 Maja), gdzie akcję wspiera i koordynuje dyrektor Małgorzata Dąbrowska; Przedszkola nr 3 w Końskich (ul. Partyzantów), w którym akcję koordynuje dyrektor Karolina Michalska, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (ul. Staszica), gdzie za zbiórkę odpowiada dyrektor Beata Jakubowka, Zakładu Doskonalenia Zawodowego (ul. Piłsudskiego), w którym koordynatorem akcji jest dyrektor Kinga Ostrowska oraz do Szkoły Podstawowej w Fałkowie z dyrektor Mirosławą Palus na czele.

W placówkach tych podobnie jak w koneckim Aliorze stanęły specjalne skrzynie, gdzie każdy zainteresowany może pozostawić książkę –„Oddawać można pozycje niezniszczone i wydane po 2000 roku. Takie są reguły tej szczytnej akcji. Następnie wolontariusze będą je sortować, a potem trafią one już do specjalnie utworzonych bibliotek w miejscach, w których przebywają potrzebujący” – tłumaczy nam Karol Robak, koordyantor Wielkiej Zbiórki Książek 2020 w powiecie koneckim i kierownik Alior Banku.

Na potrzeby akcji w kraju powstało około 1300 punktów zbiórek książek.  Pozycje zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych. W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś.

Jeżeli macie Państwo wiele zalegających, już przeczytanych książek (w stanie dobrym i wydanych po 2000 roku) to warto przyjść do Alior Banku lub innych punktów wskazanych powyżej i zostawić książkę w oznaczonym pudełku. W ten prosty sposób możemy pomóc potrzebującym! Dodajmy, że w tym roku akcja trwa od 8 września do 11 października.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *