REKLAMA

Konecki Dom Kultury będzie aktywizował online [wideo]

Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich, podobnie jak inne tego typu placówki, zamknięte są do odwołania. Nie znaczy to jednak, że zanikła całkowicie jego działalność. – Mając nowoczesne środku przekazu, możemy być w stałym kontakcie z naszymi sympatykami – twierdzi dyrektor placówki Piotr Salata. Większość aktywności MGDK Końskie oferujemy poprzez swój fanpage – TUTAJ

REKLAMA

Już drugi tydzień w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich nie odbywają się codzienne zajęcia, nie ma planowanych wystaw i koncertów. Pracownicy pełnią dyżury od poniedziałku do piątku, ale jedynie telefonicznie – „Postanowiliśmy, że codziennie do domu kultury będzie przychodzić dwoje, troje pracowników, którzy zajmują się swoimi zawodowymi sprawami, porządkują półki, dokumenty, ale także wymyślają różnego rodzaju przedsięwzięcia, które, za pomocą internetu, mogą proponować zainteresowanym mieszkańcom miasta” – tłumaczy dyrektor Salata.

Jakie to przedsięwzięcia?  W domach można także za pomocą internetu zdziałać wiele. Dom Kultury proponuje na przykład udział w konkursie fotograficznym pod hasłem „Świat za oknem”. To mini konkurs, którego wyniki ogłoszone zostaną pierwszego kwietnia. Instruktor muzyczny, świetny gitarzysta, Marcin Wróbel, proponuje lekcje gry na gitarze. Paweł Stasiński, ceramik, zachęca do lepienia różnych cudeniek z gliny. Tę glinę będzie rozdawał zainteresowanym w czwartek, zachowując oczywiście wszelkie środki bezpieczeństwa –„Glinia będzie czekać pod pracownią. Każdy może przyjść, wziąć, a potem lepić sobie w domu” – mówi nam instruktor ceramiki i dodaje – „Zachęcam do pracy w domu i dokumentowania tego za pomocą aparatu czy kamery. Pochwalimy się tym potem na naszym facebooku”

REKLAMA

Jak dodaje dyrekcja jednostki na facebooku Miejsko – Gminnego Domu Kultury można oglądać także archiwalne fragmenty imprez, jakie odbywały się w placówce, takie jak teatrzyki dla dzieci, koncerty gwiazd i podopiecznych koneckich instruktorów (kliknij TUTAJ) – „Prosimy, zostańcie w domach i śledźcie naszego facebooka, a nie będziecie się nudzić” – podsumowuje dyrektor Piotr Salata.

REKLAMA

One thought on “Konecki Dom Kultury będzie aktywizował online [wideo]

  1. Pingback: Pracownia ceramiczna z domowym projektem | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *