REKLAMA

Konecki Dom Kultury bez dyrektora. Konkurs ma wyłonić nowego

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Domu Kultury w Końskich? W dniu wczorajszym Krzysztof Kowalski otrzymał odwołanie z pełnionej dotychczas funkcji.

REKLAMA

„Taką decyzję podjął burmistrz Krzysztof Obratański. Natomiast ja od wielu miesięcy jako osoba odpowiedzialna w gminie również za kulturę informowałem i alarmowałem, że dyrektor Kowalski jest niechętny do współpracy przy kreowaniu wizerunku gminy poprzez działania kultury.”  – powiedział nam pytany o całą sprawę wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński, odpowiedzialny między innymi za promocję, sport i kulturę.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że czarę goryczy przepełnił ostatni brak chęci współpracy dyrektora Kowalskiego z Polską Spółką Gazownictwa. Jej przedstawiciele w porozumieniu z władzą samorządową gminy Końskie w poniedziałek chcieli zorganizować konferencję prasową w Domu Kultury odnośnie otworzenia nowej-starej siedziby firmy przy ulicy Zielonej w Końskich. Podobno dyrektor Kowalski odmówił otworzenia im budynku DK-u w niedzielę wieczorem, a to rozzłościło nasze władze. Ostatecznie po burmistrzowskiej interwencji pracownicy PSG weszli do DK-u i przygotowali konferencję.

REKLAMA

Odwołanie z funkcji dyrektora jest jednoznaczne z wypowiedzeniem z pracy z okresem trzymiesięcznym. –„Dyrektor Kowalski otrzymał propozycję bycia pełniącym obowiązki dyrektora przez ten czas. Tę propozycję przyjął. Mamy nadzieję, że w tym okresie rozstrzygniemy konkurs, który już w najbliższym czasie powinien zostać rozpisany.”  – powiedział nam wiceburmistrz Jasiński.

Tak jak powiedział burmistrz Jasiński – póki co na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich nie doszukaliśmy się informacji o rozpisaniu konkursu na to stanowisko.

Krzysztof Kowalski nie będzie już kierował Domem Kultury w Końskich?

Natomiast komentować całej sytuacji nie chce Krzysztof Kowalski –„Na ten moment nie jest nawet rozpisany nowy konkurs. Póki co pełnię swoje obowiązki i to wszystko co mam do powiedzenia w tej chwili.” – powiedział nam wieloletni zarządca DK-u.

Co dalej z dyrektorem, który od 2004 roku kierował Domem Kultury? Pierwsze doniesienia około urzędowe mówią o tym, że Kowalski najprawdopodobniej dostanie propozycję bycia kierownikiem jednego z Wiejskich Domów Kultury. Przypomnijmy, że na ten moment funkcjonują takie dwa – w Rogowie oraz w Kornicy, ale miasto podobne placówki może stworzyć również w ładnych, nowych budynkach w Dyszowie oraz w Sokołowie.

Kto natomiast może przejąć stery w DK-u? Zdaniem zarządców potrzeba tutaj świeżej głowy, kogoś kto nie tylko wprowadzi nowe inicjatywy kulturalne, ale i przeprowadzi w najbliższych latach Dom Kultury do nowego budynku. Pojawiają się już pierwsze osoby na giełdzie nazwisk. Nieoficjalnie mówi się o zainteresowaniu tym stanowiskiem Dariusza Ogłozy – obecnego wicedyrektora placówki, Katarzyny Sorn – dyrektor MGOKiS w Stąporkowie, Adama Kubki – szefa Centrum Kultury i Aktywności Lokalnych w Gowarczowie oraz… Tomasza Kordeusza – niedawno zwolnionego dyrektora Centrum Kultury w Starachowicach. Według naszych informacji ten ostatni może być najpoważniejszym kandydatem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *