REKLAMA

Konecki Klub Karate na Warsaw CUP [zdjęcia]

W niedzielę odbył się turniej Warsaw CUP dla klubów zgromadzonych w Branch (gałęzi) WKO NPO Shinkyokushinkai kierowanej przez Mariusza Mazura. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

REKLAMA

„Turniej był szczególnie ważny po pierwsze pod kątem sparingowym, bo rywalizacja w starszych kategoriach wiekowych (kadeci i juniorzy) przebiegała na zasadzie „każdy z każdym”, dzięki czemu zawodnicy mogli stoczyć wiele walk. Po drugie ważne jest to, że w zawodach mogli wziąć udział młodsi zawodnicy, już od 8 lat. To jest być może jedyny turniej tej jesieni dla początkujących zawodników” – mówi trener Koneckiego Klubu Karate Mateusz Garbacz.

REKLAMA

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli Natalia Cieszkowska, Zofia Kozielska. Martyna Białecka, Adam Sielski, Maja Strzemecka i Wiktor Białecki, drugie miejsca wywalczyła Amelia Łyczek, a trzecie: Filip Nowocień, Joanna Sielska i Kacper Kurp.

Najbliższe zawody to Mistrzostwa Polski Juniorów (U17) i Młodzieżowców (U21), które odbędą się 7 listopada w Zielonce pod Warszawą. Wezmą w nich udział Oliwia Małecka i Filip Nowocień.

„Mistrzostwa Polski w Zielonce są bez wątpienia najważniejszą imprezą dla Oliwii i Filipa w tym roku. Są też bardzo ważne z punktu widzenia Klubu, ponieważ to obecnie nasi najstarsi zawodnicy, tj. najbliżej wieku seniorskiego. Niestety z powodu zamknięcia Hali Sportowej nie bardzo mamy gdzie trenować jednak nie poddajemy się. Mam nadzieję, że pomimo problemów związanych z pandemią uda nam się przygotować do tych Mistrzostw i nasi zawodnicy dadzą dobry start” – opowiada Garbacz.

Dodatkowo podczas turnieju Warsaw CUP Adam Mastalerz i Karina Trojanowska-Bałtowska odebrali czarne pasy, odpowiednio na 2 i 1 dan. Adam i Karina zdawali egzamin na stopnie mistrzowskie w Warszawie w styczniu tego roku, natomiast pasy i certyfikaty dotarły niedawno z Japonii.

Zdjęcia (archiwum klubu):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *