REKLAMA

Konecki Klub Karate zakończył sezon na Litwie [zdjęcia]

W niedzielę sześcioosobowa grupa z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w Baltic CUP 2018 „Fight for hope”, który rozgrywany był na Litwie. Tym startem zakończyła sezon 2017/2018.

REKLAMA

Zawody zostały rozegrane w litewskiej Kłajpedzie, nad Morzem Bałtyckim. Wzięło w nich udział przeszło 1200 zawodników. Turniej miał specyficzną, ciekawą formułę bowiem zawodnicy zostali podzieleni na małe, bardzo precyzyjne pod względem wieku i wagi kategorie. W każdej kategorii znajdowało się jedynie czterech zawodników a każdy brał udział w dwóch pojedynkach, które nierzadko przeciągały się do więcej niż jednej rundy.

REKLAMA

„Litewska szkoła karate jest bardzo znana i słynie z wysokiego poziomu. Litwini od wielu lat są w czołówce europejskiej i światowej, dlatego kontakt z nimi jest bardzo ważny i z pewnością będzie miał wpływ na poziom sportowy w Klubie” – mówi trener Mateusz Garbacz.

Ponadto imprezie przyświecała piękna idea, bowiem organizatorzy zawodów przekazali środki na miejscowy szpital onkologii dziecięcej.

Koneccy zawodnicy wypadli następująco:
1 miejsca: Jakub Owczarek, Natalia Cieszkowska, Oliwia Małecka
2 miejsca: Olgierd Kozielski, Zofia Kozielska
3 miejsce: Filip Nowocień

Zdjęcia (archiwum klubu):

 

REKLAMA

Comments are closed.