Konecki Klub Karate ze złotem i brązem na Pucharze Polski [zdjęcia]

Zawodnicy Koneckiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w Pucharze Polski PZK. Był to jeden z najważniejszych turniejów w tym roku.

Klub reprezentowało 6 zawodników: Amelia Łyczek, Olgierd Kozielski, Martyna Białecka, Jakub Owczarek, Filip Nowocień i Oliwia Małecka. Pierwsze miejsce w kategorii junior młodszy powyżej 65 kg zdobył Olgierd Kozielski, trzecie miejsce w kategorii kadetek do 50 kg przypadł Amelii Łyczek.

„Olgierd Kozielski w swojej kategorii miał około 16 konkurentów. Kiedy zawodnik jest w 16-stce, aby wygrać musi stoczyć 4 pojedynki. Z powodu kontuzji jednego z oponentów Olgierd nie walczył ćwierćfinału, stoczył więc 3 walki. Zarówno w pierwszej walce, jak i walce półfinałowej kontrolował to co się działo na macie. Pomimo tego, iż jego rywale byli wymagający i dobrze wytrenowani nasz zawodnik wypracowywał przewagę. W finałowym pojedynku nasz zawodnik zdobył wazari – pół punktu kopnięciem w głowę. Swoją przewagę utrzymał do końca. Wymagało to dużej pracy, gdyż oponent wyraźnie przeważał Olgierda wagą i wzrostem, co widać na zdjęciu z podium” – relacjonuje trener Mateusz Garbacz i dodaje: „Amelia w swojej kategorii miała ponad 16 rywalek. Sama aby wygrać musiałaby stoczyć 5 pojedynków. Zatrzymała się na najniższym stopniu podium. Jednak dojście do tak wysokiej lokaty na Pucharze Polski jest dużym sukcesem.Zawodniczka z Końskich stoczyła 3 walki, z których jedną wygrała przed czasem kopnięciem na udo przeciwniczki. Niestety w półfinale została ukarana ostrzeżeniem genten-ich, co spowodowało odjęcie 1/3 punktu i dało niekorzystny wynik”.

Dobrze pokazali się również pozostali zawodnicy: Oliwia i Martyna zmagały się z przeziębieniem, co zaważyło na wynikach, Kuba w drugiej walce musiał uznać wyższość rywala, a Filip uległ przeciwnikowi w ćwierćfinale.