REKLAMA

Konecki w strefie żółtej. Rząd wprowadza silne obostrzenia. Koronaraport

„Zostań w domu!”. Tym hasłem Premier RP Mateusz Morawiecki rozpoczął kolejną konferencję prasową, podczas której ogłosił bardzo restrykcyjne obostrzenia, które wejdą w życie od 17 października. Zamrożenie wielu sfer społecznych będzie bardzo dotkliwe w strefie czerwonej, a nieco mniej w strefie żółtej. Obostrzenia wprowadzane w najbliższym czasie są jednak bardzo restrykcyjne – o nich poniżej. Wiemy też, że powiat konecki póki co pozostanie w strefie żółtej. 

REKLAMA

Premier Morawiecki wziął udział w konferencji zdalnie. Przebywa bowiem na kwarantannie w swoim domu.

Obostrzenia ogłoszone podczas dzisiejszej konferencji:
Strefa Żółta – gastronomia od godziny 6 do 21, transport publiczny – 50% miejsc siedzących; imprezy okolicznościowe od 19 października – 25 osób bez możliwości zabawy tanecznej; zgromadzenia osób – 25 osób maksymalnie, w kościołach – 1 osoba na 4 m2. Szkoły wyższe i szkoły średnie w trybie nauczania hybrydowego (prawdopodobnie oznacza to utrzymanie dotychczasowego trybu); wydarzenia sportowe bez udziału publiczności, zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków i siłowni.

REKLAMA

Strefa czerwona – 5 os na 1 kasę w sklepach; zakaz organizacji imprez jak wesela czy konsolacje, zgromadzenia – 10 osób, w kościołach – 1 osoba na 7 m2, szkoły wyższe i średnie – tryb nauczania zdalnego, podróż transportem publicznym ograniczona, ponadto obowiązują też wszystkie zakazy ze strefy żółtej.

Jednocześnie ogłoszony został nowy podział na strefy żółte i czerwone. Nasz powiat konecki znalazł się w strefie żółtej. Jednak strefa czerwona obejmie niemal połowę kraju.

W ciągu minionej doby w powiecie koneckim stwierdzono 11 kolejnych zakażeń koronawirusem. Od początku epidemii w powiecie stwierdzono 337 zakażeń, z czego 231 ozdrowień oraz 9 zgonów. Obecnie mamy 97 chorych na COVID-19, wśród których 66 osób przebywa w izolacji domowej, a 31 jest hospitalizowanych. Według naszych obliczeń jeżeli brać by pod uwagę dane z dziś to powiat konecki znalazłby się w strefie czerwonej. Mapy zagrożenia zostały zaś stworzone na podstawie danych ze środy. Jesteśmy jednym z niewielu powiatów w województwie świętokrzyskim, który nie jest objęty strefą czerwoną.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 4324 zachorowania na COVID-19, w tym 91 zgonów oraz 1978 ozdrowień. W Polsce od początku epidemii zdiagnozowano 149 903 zakażenia, w tym 85 588 ozdrowień oraz 3308 zgonów.

REKLAMA

One thought on “Konecki w strefie żółtej. Rząd wprowadza silne obostrzenia. Koronaraport

  1. Pingback: Start Koneckiej Ligi Pływackiej został odwołany | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *