REKLAMA

Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej wracają. Na finał wielki festyn! [wideo]

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie powracają Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowane przez społeczność parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. Ich finałem będzie festyn rodzinny w niedzielę od godziny 15:00 na placu kościelnym przy ulicy Robotniczej. 

REKLAMA

„Od kilku lat w Końskich odbywają się Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej, które są związane przede wszystkim z naszym miastem, ale w szczególny sposób z uroczystością odpustową w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To tutaj się rozpoczęło. Najpierw w formie pikniku, a później poszerzone o różne inne wydarzenia – sportowe, konferencje, rajdy […] Niestety przez dwa lata z uwagi na pandemię musieliśmy zrezygnować z organizacji. Stęsknieni za tymi wydarzeniami postanowiliśmy w tym roku wrócić do czegoś co było dobrze przyjmowane przez mieszkańców. Zwłaszcza jeśli chodzi o ten piknik na koniec” – tłumaczy nam ks. Tomasz Janicki, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich.

Już w czwartek odbędzie się uroczysta msza święta inaugurująca Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej, po niej przewidziano adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek przewidziano rajd rowerowy do miejscowości Węgrzyn, gdzie znajdują relikwie świętego Jana Pawła II. Przewidziano tam błogosławieństwo dokonane tymi relikwiami.

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24.pl

W sobotę o 20:00 w ramach Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej na placu przy ulicy Robotniczej odbędzie się patriotyczne ognisko z poczęstunkiem – każdy może czuć się zaproszony i każdy może przybyć. W programie przewidziane są prezentacje historii dotyczących wydarzeń i potyczek, które rozegrały się na Konecczyźnie.

Niedzielne zdarzenia rozpoczną się od uroczystej mszy świętej o 12:30, którą będzie sprawował kanclerz kurii diecezji radomskiej ks. prałat Marek Fituch. Ta uroczystość będzie związana z rocznicą konsekracji  kościoła i bierzmowaniem młodzieży. Około 15:00 rozpocznie się piknik parafialny -„Będzie na pewno możliwość poczęstowania się kiełbaską z grilla, kaszanką, ma być pieczony dzik, grochówka, ciasta, pierogi i inne smakołyki. Będzie loteriada, z której dochód będzie przeznaczony na wakacyjne i zimowe wyjazdy młodzieży i dzieci. Zakończeniem pikniku jak zawsze będzie koncert zespołu i losowanie nagród z loteriady” – dodaje ks. Tomasz Janicki.

Zapraszamy do uczestnictwa w V Koneckich Dniach Kultury Chrześcijańskiej!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *