Koneckie drużyny karate z medalami w Leżajsku [zdjęcia]

W sobotę w Leżajsku odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate – Leżajsk Cup 2016 o puchar Starosty Leżajska. W zawodach wzięli udział karatecy z naszego powiatu.

Karatecy z Niekłania w Leżajsku 10

W turnieju wzięło udział 207 zawodników i zawodniczek z 21 klubów z Polski. Sędzią głównym zawodów był shihan Wiesław Gwizd 5 dan Tarnów. Nasz region reprezentowało 5 zawodników z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW Skarżysko pod okiem sensei Zbigniewa Zaborka oraz drużyna z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

Cała piątka z Niekłania stanęła na podium: I miejsce wywalczyła Ola Domagała, III miejsca wywalczyli Szymon Zych, Zuzia Kwiecień, Julia Domagała i Klaudia Trudnos. Zawodnicy SKSW wywalczyli łącznie 14 medali (6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych) na 14 startujących!

Natomiast z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin Mateusza Garbacza medale zdobyli:

1 miejsca: Kamila Sapieja, Kuba Owczarek i Oliwia Małecka
2 miejsce: Karolina Kozielska, Wiktor Płodzik, Olgierd Kozielski i Sebastian Płodzik
3 miejsce: Emilka Łucak

Klub ze skarżyska, w którym trenują karatecy z Niekłania, wygrał klasyfikację drużynową uzyskując 49 punktów, drugie miejsce przypadło gospodarzom z Leżajska z 38 punktami, natomiast trzecią lokatę zajął klub z Końskich z 27 punktami na koncie.

Zdjęcia: Marcin Zych oraz Konecki Klub Karate Kyokushin