REKLAMA

Koneckie Glorietty rozdane. Prezentujemy listę laureatów [wideo, zdjęcia]

Jak co roku wiele emocji konecczanom dostarczyło rozdanie nagród przyznawanych aktywnym i ważnym osobom lub organizacjom naszego regionu.

REKLAMA
REKLAMA

 

Za nami już kolejna edycja „Koneckich Gloriett”. Burmistrz Końskich, Krzysztof Obratański, przypomniał o genezie i istocie całego przedsięwzięcia. „Przekrój nagrodzonych i dziedzin, którymi się zajmujemy jest ogromny. Pomysł „Glorietty Koneckiej” narodził się kilka lat temu i odwołuje się po pierwsze do glorii, czyli „chwały” po łacinie. Również do architektonicznego elementu, który jest tak charakterystyczny dla Końskich, czyli dla Glorietty, części zespołu parkowo-pałacowego. I ja myślę, że to tłumaczy skąd pomysł, nie tylko na kształt zewnętrzny, formalny, ale na odniesienie symboliczne dla tej nagrody.”

REKLAMA

W tym roku nagrody przyznano w siedmiu dziedzinach. W kategorii kultura laureatem został fotograf Wiesław Turno, który na swoim koncie ma szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych. W dziedzinie sportu nagrodę otrzymał Edward Rożnowski, szef i założyciel klubu sportów siłowych „Herkules” w Modliszewicach. W tegorocznej odsłonie „Glorietta” przedsiębiorczości została przyznana dwukrotnie: Wspólnocie Gruntowo-Leśnej Mieszkańców Wsi Dyszów oraz Ewie Środzie, prowadzącej biuro geodezyjne w Końskich. Małgorzata Kacperska, opiekunka młodzieży w szkole muzycznej, dostała nagrodę w kategorii edukacja. W dziedzinie gospodarczy rozwój gminy Końskie nagroda przypadła firmie Alpol Gips Sp. z o.o. „Gloriettę” specjalną otrzymało Studio Piosenki Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Nagrodę odebrali dyrektor Krzysztof Kowalski oraz instruktorzy Roman Cieślak i Maciej Lisowski.

Co roku honorowani są nowi laureaci, ale sama kapituła decydująca o nagrodach również się zmienia. „W kapitule był przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kowalczyk, naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek, dyrektor Biblioteki Publicznej  miasta i gminy Końskie Dariusz Kowalczyk, Marzena Kądziela oraz przewodniczący kapituły burmistrz Krzysztof Jasiński.”  – opowiada burmistrz Obratański.

Swoimi wrażeniami po odebraniu nagrody podzielił się z nami Edward Rożnowski. „Bardzo mnie cieszy, że pan burmistrz docenia to, co robię. To właśnie dzięki niemu sporty siłowe są reaktywowane na ziemi koneckiej.”

Natomiast Ewa Środa nie kryła swojego zaskoczenia. „Jest to dla mnie miłe zaskoczenie. Jestem dumna z tej nagrody, jak i z poprzednich nagród, gdzie uczestniczyłam w plebiscytach i byłam nominowana do Kobiety Przedsiębiorczej. Z dumą będę patrzyła na tę nagrodę, ponieważ jest ona cząstką społeczeństwa koneckiego.”

Pozostali laureaci równie mocno cieszyli się z otrzymanych statuetek.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *