REKLAMA

Koneckie skateparki w złym stanie. Mieszkańcy i tak chcą z nich korzystać [wideo, zdjęcia]

Mieszkańcy Końskich skarżą się na stan skateparków przy stadionie OSiR oraz przy Orliku przy ulicy Południowej 5. Urządzenia są zardzewiałe, niektóre z płyt pozbawione są wkrętów i odstają od reszty konstrukcji, widoczne są w nich też dziury na wylot. Oba te miejsca oficjalnie są zamknięte ze względu na ich stan, jednak w praktyce wciąż są użytkowane. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich.

REKLAMA

Skatepark przy stadionie OSiR powstał trzy i pół roku temu i był jedną z inwestycji, która ożywiła tamten rejon Końskich. Stan obiektu pogarsza się jednak z roku na rok, a od marca oficjalnie jest on zamknięty. Widać tam ślady wandalizmu – brak ogrodzenia czy braki całych płyt w urządzeniach, jednak są też dziury i pęknięcia, które mogły powstać przez intensywne użytkowanie, co świadczyłoby o złej jakości wykonania. Zapytaliśmy dyrektora ZOSiR Końskie Zbigniewa Stańczyka czy zostały podjęte działania mające na celu poprawę jakości tego miejsca.

„Jest to jeszcze na gwarancji, więc zostało to zgłoszone do wykonawcy. On podejmie decyzję, czy uszkodzenia, które powstały, powstały z wyniku dewastacji, czyli błędnego użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem, czy jest to wynik złego wykonania. Jak to widać gołym okiem to się nie nadaje do użytku i jest zagrożeniem zdrowia a nawet życia użytkujących […] Na dzień dzisiejszy możemy tylko zamknąć skatepark ze względu na bezpieczeństwo użytkowników” – mówił nam Zbigniew Stańczyk.

REKLAMA

Skatepark przy Orliku – ul. Południowa w Końskich

Sytuacja skateparku przy Orliku przy ulicy Południowej 5 jest jeszcze gorsza. Niektóre z tamtejszych urządzeń mają dziury na wylot niemal na całej szerokości. Metalowe elementy są kompletnie zardzewiałe, a mimo to znajdują się ludzie, którzy chcą korzystać z tego obiektu. To miejsce jednak jest dużo starsze niż wcześniej wspomniany skatepark przy stadionie OSiR, przez co nie obejmuje go już gwarancja. Warto także wspomnieć, że na boisku do koszykówki na Orliku został także urwany kosz. Mieszkańcy korzystający z obiektu wyrażają nadzieję na jego szybką naprawę.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości zostanie rozważona likwidacja skateparku przy ulicy Południowej 5, a wolne miejsce zostanie zagospodarowane w inny sposób. Wśród sugestii mieszkańców, które do nas dotarły, znalazła się propozycja przeniesienia skateparku w okolice osiedla przy ulicy Armii Krajowej. Najpierw urządzenia musiałyby jednak zostać naprawione, co musiałby zrobić ich producent ze względu na późniejsze wystawienie licencji świadczącej o ich dobrej jakości i przydatności do użytku.

Skatepark – stadion OSiR Końskie

Mimo zamkniętych obiektów ludzie nadal chcą z nich korzystać, jednak należy pamiętać, po czyjej stronie leży odpowiedzialność w razie nieszczęśliwych wypadków –„Wszyscy, którzy to użytkują robią to na własną odpowiedzialność. Myślę, że nawet dziecko zobaczy, że uszkodzenia są poważne i nie powinno się z tego korzystać” – dodaje Zbigniew Stańczyk.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i czy w ogóle koneckie skateparki wrócą do funkcjonowania. Gdy tylko pojawią się nowe informacje odnośnie działań związanych z koneckimi skateparkami będziemy o tym Państwa informować na bieżąco.

Zdjęcia:

Skatepark Południowa Orlik:

 

REKLAMA

6 thoughts on “Koneckie skateparki w złym stanie. Mieszkańcy i tak chcą z nich korzystać [wideo, zdjęcia]

  1. Zakaz dla 500 plusów z hulajnogami to i dziur nie będzie. To nie jest plac zabaw dla dzieci, że tak pozwolę sobie wszystkich zaskoczyć.

  2. Co za durna gadanie. Skatepark jest na gwarancji, a stoi oficjalnie zamknięty od grubo ponad miesiąca i nie ma żadnego komentarza od p. Dyrektora w sprawie rozstrzygnięć gwarancyjnych. A po 2 tygodniach gwarant musiałby zająć stanowisko w sprawie. Ciekawe, czy ktoś w ogóle zgłosił reklamację? Zamknąć najłatwiej. A biorąc pod uwagę ilość chętnych (nawet pomimo zamknięcia) ewidentnie jest zapotrzebowanie na taki obiekt.

  3. Tak jak wyżej zakaz dla 500 plusów z hulajnogami…przecież mają altanę przy szkole za grube pieniądze . Niech tam sobie robią posiadówki z fajką i piwkiem a nie będą na hulajnogach jeździć!!! Po co w ogóle te skateparki. Przecież to był wymysł PO na emerytów. Na tym skateparku to sami dziesięcioletni wandale wyposażeni w narzędzia zbrodni ( rolki, rowery i hulajnogi). Jakim cudem niepełnoletni ma dostęp do takiego sprzętu. Gdzie są ich rodzice. Czemu nie zamykają ich na klucz. Zlikwidować te miejsca rozrywki natychmiast…nam są potrzebne altany…mnóstwo altan bez drzew…

  4. skatepark ze sklejki:D Reklamacje do wykonawcy że nie postawił znaku:,, WEJŚCIE TYLKO W SKARPETACH,,. Wykonawca to chyba był ale mebli nie obrażając wykonawców mebli. Taki sam materiał jest na południowej z kostką brukową na czele…zamiast na deskorolkach powinni się ślizgać na kolanach:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *