REKLAMA

Koneckie szkoły wyróżnione podczas gali Solidarna Szkoła 2017

Na początku grudnia w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Solidarna Szkoła”, zorganizowana przez Fundację św. Mikołaja pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy. Fundacja wyróżniła szkoły, które zgromadziły największą ilość środków na stypendia dla swoich uczniów. Zasiliły one konta dzieci, których sytuacja materialna uniemożliwia rozwijanie talentów.

REKLAMA

Reprezentacja Szkoły w Stadnickiej Woli.

Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli już po raz drugi został uhonorowany wyróżnieniem, zdobywając trzecie miejsce w kategorii „szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców”. Nagrodę w postaci dyplomu i drobnych upominków mieli zaszczyt odebrać: dyrektor szkoły Czesław Staciwa oraz koordynator programu w szkole Iwona Brzezińska wraz z wolontariuszami. II Liceum Ogólnokształcące w Końskich kolejny rok z rzędu znalazło się w czołówce w kategorii „szkół ponadgimnazjalnych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców”, zdobywając pierwsze miejsce. Nagrodę w postaci 1250 zł i tabletu odebrały wraz z uczniami dyrektor szkoły Beata Salata oraz koordynator Agnieszka Woźniak.

W programie Stypendia św. Mikołaja udział bierze 288 szkół z całej Polski. Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli dołączył do fundacji w grudniu 2015 roku. W poprzednim roku szkolnym zebrane fundusze pozwoliły na przyznanie uczniom tej placówki czterech stypendiów w wysokości z przedziału 100-200 zł miesięcznie. W obecnym roku szkolnym co miesiąc na konta pięciu uczniów wpływa rata stypendium w wysokości 200-260 zł. Są to środki zebrane podczas organizowanych przez nauczycielkę matematyki Iwonę Brzezińską, przy współpracy pracowników szkoły i rady rodziców, wraz z uczniami akcji: kiermaszów, zabaw szkolnych, zbiórek pod kościołem i podczas zebrań z rodzicami, powiększone o pieniądze przyznane przez fundację. Część pieniędzy przekazana przez darczyńców pochodzi z 1% podatku.

REKLAMA

Każdy może wspomóc niezamożnych uczniów w rozwijaniu ich zdolności. Wystarczy przekazać na konto placówki dowolną kwotę pieniędzy, znajdując je w zakładce „Znajdź szkołę” na stronie https://stypendia.mikolaj.org.pl. Stypendia przyznawane są przez powołaną w szkole biorącej udział w programie komisję stypendialną na podstawie regulaminu fundacji.

Gala Solidarna Szkoła 2017
tekst: Iwona Brzezińska
fot. Małgorzata Rutkiewicz

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *