REKLAMA

Koneckie szkoły zmieniły nazwy [wideo]

Od 1 września nie będzie już nie tylko gimnazjów, ale i Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych. Podczas ostatniej powiatowej sesji ich nazwy w powiecie koneckim zmieniono na Zespoły Szkół Ponadpodstawowych. 

REKLAMA

„Z dniem 1 września 2019 z systemu oświaty znika pojęcie Gimnazjum, jak również klas gimnazjalnych, które do tej pory wchodziły w skład niektórych szkół podstawowych. Logicznym wydaje się, by funkcjonujące Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych dokonały zmiany nazw na Zespoły Szkół Ponadpodstawowych. I tak dzieje się z koneckimi placówkami […]. Państwo dyrektorzy zgodnie z projektem uchwał dokonają zmian w swoich statutach, jak również załącznikiem do tych uchwał jest zmieniony akt założycielski tych szkół” – tłumaczył Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym w Końskich.

Podczas sesji poinformowano także o zmianach w cyklach kształcenia –„Najogólniej mówiąc: licea ogólnokształcące o dotychczasowym cyklu kształcenia trzyletnim stają się liceami czteroletnimi, technika o cyklu czteroletnim stają się technikami o cyklu pięcioletnim. Oczywiście do wygaśnięcia w tych szkołach funkcjonują licea trzyletnie i technika czteroletnie” – mówił Stachera.

REKLAMA

Oprócz tego podobnie jak w ubiegłym roku funkcjonować będą szkoły branżowe spełniające rolę dawnych szkół zawodowych. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy funkcjonować będą: 8 letnia Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna, 3 letnia Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy oraz 3 letnia Branżowa Szkoła I Stopnia w Baryczy. W planie sieci szkół znalazły się również szkoły dla których organem prowadzącym są inne organy niż powiat konecki – w Zespole Szkół Specjalnych w Czarnieckiej Górze funkcjonować ma 8 letnia Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna oraz 4 letnie Liceum Ogólnokształcące Specjalne. W Radoszycach działać będą natomiast: Szkoła Policealna i 4 letnie Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *