REKLAMA

Kongres Nowej Prawicy bez listy w Świętokrzyskiem – dwóch kandydatów z Końskich na listach Grzegorza Brauna

Struktury prawicowych ugrupowań w Świętokrzyskiem są mocno skłócone. Świadczy o tym fakt nie wystawienia list w wyborach parlamentarnych. Część działaczy Kongresu Nowej Prawicy startować będzie z komitetu Grzegorza Brauna. Jeszcze większe problemy ma Partia Libertariańska i Ruch Narodowy, których politycy w ogóle nie znajdą się na listach. 

REKLAMA

npjkm_logo

 

REKLAMA
Komitet Grzegorza Brauna Szczesc Boze

Od lewej: Damian Milczuszek, Grzegorz Braun, Marcin Woźniak i Robert Deszczyński.

Upłynął już termin rejestracji Komitetów Wyborczych w Państwowej Komisji Wyborczej. Wiadomo już, że spośród ruchów znajdujących się na scenie politycznej na prawo od PiS-u zarejestrowało się kilka komitetów. Wśród zgłoszonych na pewno znajdują się komitety KORWiN, komitet wyborczy Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”, komitet Zbigniewa Stonogii, a także Kongresu Nowej Prawicy. Jak udało nam się dowiedzieć w woj. Świętokrzyskiem KNP nie wystawi swoich list. Część działaczy wystartuje z  z komitetem „Szczęść Boże” Grzegorza Brauna, pozostali nie znajdą się na żadnych listach.

Według naszych informacji problemy prawicy spowodowane są skrętem w lewo Kukizowców. Wielu spośród działaczy KNP, Ruchu Narodowego, czy Partii Libertariańskiej jest oburzona postawieniem na czele listy  Kukiza w naszym województwie Piotra Marca, czyli popularnego Liroya. Działacze z prawej strony politycznej uważają też, że Kukizowcy nie traktowali ich jako poważnych partnerów do rozmowy, między innymi przyznając bardzo niskie miejsca na liście. Nie zgodzili się więc z takim obrotem wydarzeń i zdecydowali się na odłączenie od Ruchu Kukiza.

Najprawdopodobniej Ruch Narodowy i Partia Libertariańska nie będą mieć swoich kandydatów. Kongres Nowej Prawicy dołączy się do Grzegorza Brauna. Pod warunkiem, że temu uda się zebrać potrzebną liczbę podpisów do wystartowania w wyborach.

Powiat konecki najprawdopodobniej nie będzie miał reprezentantów na liście tworzonej przez byłego kandydata na Prezydenta. Z kolei pod flagą Grzegorza Brauna do Sejmu zdecydowali się iść: szef regionalnych struktur KNP Robert Deszczyński, a także były kandydat na burmistrza Końskich Damian Milczuszek – jeden z nich wystartuje z miejsca w pierwszej piątce listy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *