REKLAMA

‚Konie’ rozpoczęły przygotowania do II rundy turniejem [wideo, zdjęcia]

W sobotę 16 stycznia zawodnicy KSSPR Końskie rozpoczęli sparingi przed rundą wiosenną sezonu 2020/2021 w I Lidze Piłki Ręcznej Mężczyzn, grupie D. Pierwsze mecze odbyły się podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej w Końskich.

REKLAMA

W ramach przygotowań w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich w sobotę zorganizowany został Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej, na który zaproszone zostały także Anilana Łódź, KSZO Ostrowiec oraz AZS UW Warszawa. Tego dnia jednak nie były najważniejsze wyniki drużyn, a przygotowanie zawodników do rundy wiosennej.

„Przede wszystkim w takich turniejach ćwiczy się różne rozwiązania zarówno w ataku, jak i obronie, a co najważniejsze daje się wszystkim pograć. Nasz zespół składa się z kilku doświadczonych zawodników, ale większość to młodzi gracze. Co mnie cieszy – ci, którzy mniej wcześniej występowali jak Wiktor Sękowski czy Łukasz Sękowski byli dzisiaj wyróżniającymi się zawodnikami” – podsumowuje w rozmowie z nami Michał Przybylski.

REKLAMA

Oprócz tego konecczanie mają już zaplanowane dwa sparingi – pierwszy z nich w hali przy ulicy Stoińskiego w najbliższy czwartek o godzinie 19 przeciwko drużynie z Radomia, a w piątek 29 stycznia reprezentanci Końskich zagrają na wyjeździe z AZS UW Warszawa. KSSPR Końskie po I rundzie sezonu 20/21 zajmuje 5. miejsce w tabeli I ligi, grupy D spośród jedenastu rywalizujących tam drużyn. Bilans „Koni” to 5 wygranych oraz 5 przegranych spotkań. Pierwszy mecz w rundzie KSSPR miał rozegrać na wyjeździe przeciwko znajdującej się na 3. miejscu w tabeli drużynie Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl w ostatni weekend stycznia, jednak został on przełożony na marzec, a „Konie” podejmą u siebie podczas weekendu 13-14 lutego Zagłębie Sosnowiec.

Należy także wspomnieć o transferach przed II rundą. Nowym nabytkiem „Koni” jest Konrad Ciołak – rozgrywający, który, jak przyznaje Michał Przybylski, ostatnio nie grał zbyt dużo. W sezonie 2018/2019 grał w pierwszoligowych drużynach Sambor Tczew i Energa Wybrzeże Gdańsk. Trwają także rozmowy z jeszcze jednym, doświadczonym piłkarzem ręcznym, jednak trener nie chce jeszcze zdradzać na ten temat szczegółów.

Fot. KSSPR Końskie.

Podczas sobotniego, sparingowego turnieju zrezygnowano z formuły walki o jak najlepsze miejsce, by drużyny mogły sparować z pierwszoligowymi przeciwnikami znajdującymi się w innych grupach. Nieoficjalnie prowadzono jednak klasyfikację, według której wygrała Anilana Łódź, drugie miejsce zajęli reprezentanci KSZO Ostrowiec, a podium domknęli szczypiorniści z Warszawy. Ostatnie miejsce zajęli konecczanie. Michał Przybylski zwraca jednak uwagę na wyrównany poziom wszystkich drużyn.

„Każdy mecz pokazywał, że poziom jest wyrównany. To cieszy, bo to zawsze te przygotowania procentują później w meczach ligowych” – dodaje trener KSSPR-u.

Nieoficjalnie królem strzelców sobotniego turnieju był Bartosz Woś z KSSPR Końskie, który zdobył 12 goli. Każda z drużyn biorąca udział w zmaganiach otrzymała upominki ufundowane przez firmę „Polkars” Zbigniew Brzeski.

Wszystkie mecze transmitowane były pod adresem www.twitch.tv/kssprkonskie. Klub planuje regularnie prowadzić w tym serwisie transmisje ze swoich spotkań, znajdziecie tam również powtórki meczów.

Wyniki:

Anilana Łódź – KSZO Ostrowiec 34:30 (16:16)
KSSPR Końskie – AZS UW Warszawa 31:31, rzuty karne – 4:5 (15:18)
KSZO Ostrowiec – AZS UW Warszawa 29:23 (14:14)
KSSPR Końskie – Anilana Łódź 23:27 (13:14)

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *