REKLAMA

Koniec batalii o zamianę nieruchomości. Wojewoda odrzucił skargę radnych

Po trzech latach prób wiadomo już, że dojdzie do zamiany na linii gmina Końskie – NZOZ Południowa. Oznacza to, że gmina na własność odzyska nieruchomość z pomnikiem Koneckiej Glorietty i pawilonami, a NZOZ wejdzie w posiadanie budynku przychodni, który dotychczas wynajmował. Gmina otrzyma też od spółki około 2 miliony złotych, które ma wyrównać różnicę między wartością nieruchomości. Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali zamianę, choć część z nich w ramach protestu odnośnie tego w jakim trybie uchwała była procedowana opuściła salę plenarną. Następnie grupa radnych zaskarżyła uchwałę do wojewody. Dziś już wiemy, że ten nie przychylił się do skargi. 

REKLAMA

Tę sprawę szeroko przybliżaliśmy podczas relacji z ostatniej sesji – TUTAJ oraz kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że radni opozycyjni skarżą podjętą uchwałę do wojewody – TUTAJ. Dziś wiemy już, że w tej sprawie nic się już nie zmieni, a uchwała wejdzie w życie. Urząd Miasta i Gminy poinformował o decyzji wojewody w sprawie skargi:

REKLAMA

W odpowiedzi na wniosek o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Miejskiej […] w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości wyjaśniam, co następuje.

Przedmiotowa uchwała Rady Miejskiej w Końskich została poddana w trybie art. 91 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym analizie pod względem zgodności z prawem, w wyniku której Wojewoda Świętokrzyski nie znalazł podstaw do stwierdzenia jej nieważności.

Najbliższe miesiące pokażą jakie dalsze działania podejmą obie strony tj. gmina Końskie oraz NZOZ Południowa. Z pewnością będziemy się im przyglądać.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *